ATP Finals. Miedwiediew przypieczętował zwycięstwo w grupie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew jest jedynym wciąż niepokonanym zawodnikiem w tegorocznej edycji Nitto ATP Finals. Rosjanin na zakończenie fazy grupowej pewnie wygrał z Diego Schwartzmanem.

24-latek urodzony w Moskwie pierwsze miejsce w Grupie Tokio 1970 zapewnił sobie już dzięki zwycięstwom nad Novakiem Dżokoviciem i Alexandrem Zverevem. Miedwiediew nie potraktował jednak ulgowo spotkania „o pietruszkę” przeciwko Argentyńczykowi.

Rosjanin od początku starał się grać agresywnie i przyniosło to efekt w postaci szans na przełamanie już w pierwszym gemie. Tenisista z Ameryki Południowej zdołał się wtedy jeszcze wybronić, ale później stracił podanie w trzecim i dziewiątym gemie i przegrał pierwszego seta 3:6.

Finalista US Open sprzed roku dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania i zdobył przełamanie już w trzecim gemie. Jak się później okazało był to kluczowy moment tej części meczu. Schwartzman nie zdołał już odrobić straty „breaka” i po 73 minutach gry zszedł z kortu pokonany.

Daniił Miedwiediew w półfinale zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Diego Schwartzman, dla którego był to debiut w ATP Finals, pożegnał się z rywalizacją.