ATP Finals. Nadal pojedzie do Londynu!

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Rafael Nadal podjął decyzję, dotyczącą jego udziału w Nitto ATP Finals. Hiszpan zdecydował, że poleci do Londynu i rozpocznie tam treningi, mimo lekkiego obciążenia mięśni brzucha.

Rafael Nadal doznał kontuzji mięśni brzucha przed półfinałowym starciem z Denisem Shapovalovem podczas Rolex Paris Masters. Tym samym jego występ w Nitto ATP Finals stał pod znakiem zapytania. Hiszpan jako pierwszy zakwalifikował się do Turnieju Mistrzów, ale dopiero we wtorek miał podjąć decyzję, czy uda mu się w nim zagrać.

Wczoraj miałem rezonans na Majorce i pomimo niewielkiego obciążenia mięśni brzucha, pojadę do Londynu – poinformował lider rankingu za pośrednictwem Twittera. – W czwartek lub piątek rozpocznę trenowanie serwisu. Głównym celem jest start w Finałach ATP – kontynuował.

Nadal nigdy w karierze nie zdobył tytułu w turnieju kończącym sezon. Najbliżej był w 2010 i 2013 roku, kiedy to docierał do finału. W ubiegłym roku Hiszpan wycofał się z Nitto ATP Finals przed rozpoczęciem imprezy, natomiast ogólnie pięciokrotnie był zmuszony rezygnować ze startu w Turnieju Mistrzów.