ATP Finals. Nadal zakończył sezon zwycięstwem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Rafael Nadal rozegrał ostatni mecz w sezonie. Hiszpan pokonał Caspera Ruuda, ale i tak nie udało mu się wywalczyć awansu do półfinału Nitto ATP Finals w Turynie.

Nadal po dwóch porażkach nie miał już żadnych szans na wyjście z grupy. Było więc pewne, że mecz z Ruudem zakończy mijający sezon w wykonaniu 22-krotnego triumfatora imprez wielkoszlemowych. Rafa wykazywał się jednak wielką motywacją, aby występy w 2022 roku uhonorować zwycięstwem.

Plan zrealizował w stu procentach, rozgrywając swój najlepszy mecz w tegorocznym turnieju Nitto ATP Finals w Turynie. Oba sety miały praktycznie identyczny przebieg. Za każdym razem Ruud przegrywał własny gem serwisowy w ostatnim momencie przed nadejściem tie-breaka. W taki oto sposób Nadal wygrał 7:5, 7:5 i zwycięsko zakończył sezon.

Rok 2022 mistrz z Majorki może z pewnością zaliczyć do udanych. Przede wszystkim Hiszpan może pochwalić się zdobyciem czterech tytułów – w tym dwóch wielkoszlemowych. 36-latek okazał się najlepszy podczas Australian Open i Roland Garros. Dzięki temu Nadal stał się najbardziej utytułowanym tenisistą w historii dyscypliny pod względem triumfów w turniejach wielkoszlemowych.


Wyniki

Grupa zielona:

Rafael Nadal (Hiszpania) – Casper Ruud (Norwegia) 7:5, 7:5