ATP Finals. Niepokonani Francuzi z tytułem!

Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert nie przegrali ani jednego meczu w tegorocznym Turnieju Mistrzów. Francuzi w finale pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa 6:3, 6:4 i sięgnęli po trzecie wspólne trofeum w sezonie.

W ubiegłym roku Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut byli o krok od zdobycia tytułu w Nitto ATP Finals. Tym razem nie wypuścili okazji z rąk i zdobyli upragnione trofeum. Francuzi przyjechali do Londynu po triumfie w paryskim mastersie, a w hali O2 nie przegrali żadnego spotkania.

Początek meczu był nierówny w wykonaniu obu par. Każda z nich miała okazje do przełamań w drugim i trzecim gemie. Ostatecznie nerwy szybciej opanowali Francuzi i wyszli na prowadzenie 4:1. Jeden break w secie okazał się kluczowy dla jego losów i tym samym po 33 minutach gry zapisali partię otwarcia na swoje konto.

Druga odsłona była bardziej zacięta. Klaasen i Venus starali się stworzyć okazje, by przełamać przeciwników i taka nadarzyła się przy stanie 3:2. Wtedy jednak Mahut wybronił się serwisem i to pozwoliło Francuzom pójść za ciosem. W kolejnym gemie odebrali podanie Afrykanerowi, głównie za sprawą świetnych returnów. W efekcie po 70 minutach gry tegoroczni mistrzowie Australian Open mogli świętować trzeci triumf w roku.

W całym turnieju Francuzi nie stracili nawet seta i są pierwszą parą od 2015 roku, która tego dokonała. Wtedy byli to Jean-Julien Rojer i Horia Tecau. Herbert i Mahut są także pierwszym francuskim duetem od 14 lat, który wygrał Finały ATP. Wcześniej dokonali tego Fabrice Santoro i Michael Llodra.

Finał debla:

Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert (Francja, 7) – Raven Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 5) 6:3, 6:4