ATP Finals. Obrońca tytułu i Łukasz Kubot zagrają pierwszego dnia zmagań

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Poznaliśmy plan gier pierwszego dnia ATP Finals 2020. Zmagania rozpoczną singliści z grupy Londyn 2020 oraz debliści z grupy Mike’a Bryana.

Tegoroczny turniej finałowy jest jubileuszowym, odbywa się po raz pięćdziesiąty. Z tej okazji organizatorzy postanowili to uczcić nazewnictwem grup. Singliści są podzieleni na grupy Tokio 1970 i Londyn 2020. Z kolei specjalistów od gry podwójnej przydzielono do grup oddających hołd znakomitym deblistom – Mike’owi i Bobowi Bryanom, którzy w tym roku zakończyli karierę.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią w niedzielę debliści z grupy Mike’a Bryana i singliści z „Londyn 2020”. W pierwszym meczu naprzeciwko siebie staną Kevin Krawietz i Andreas Mies oraz Wesley Koolhof i Nikola Mektić. Spotkanie rozpocznie się o 13:00. Nie wcześniej niż dwie godziny później na kort wyjdą Dominic Thiem i broniący tytułu Stefanos Tsitsipas.

Sesję wieczorną otworzy mecz, na który na pewno czekają polscy kibice. O 19:00 powalczą Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Rywalami naszego debla będą Rajeev Ram i Joe Salisbury. Ostatni niedzielny mecz to pojedynek Rafaela Nadala z Andriejem Rublowem.