ATP Finals. Ruud wygrał w meczu otwarcia

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Casper Ruud udanie zainaugurował ATP Finals. Norweski tenisista w meczu otwarcia pokonał Felixa Augera-Aliassime 7:6(4), 6:4.

Kończący sezon turniej ATP Finals w Turynie został rozpoczęty. W pierwszym meczu imprezy Casper Ruud okazał się lepszy od Felixa Augera-Aliassime 7:6(4), 6:4. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Zawodnicy byli skupieni na wygrywaniu własnych gemów serwisowych, więc losy tej partii rozstrzygnął dopiero tie-break. W nim świetnym finiszem popisał się Norweg.

Drugi set od siódmego gema przebiegał spokojniej. Ruud przełamał wtedy rywala i uzyskaną przewagę dowiózł do końca. Dzięki temu zwyciężył w całym meczu i zdobył pierwszy punkt do tabeli Grupy zielonej. W drugim spotkaniu Rafael Nadal zmierzy się z Taylorem Fritzem.