ATP Finals. Thiem pierwszym półfinalistą

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Dominic Thiem pokonał Novaka Dźokovicia 6:7(5), 6:3, 7:6(5) w ostatnim meczu drugiej kolejki grupy Bjorna Borga. Wtorkowa wygrana to już drugie zwycięstwo Austriaka w tegorocznej edycji ATP Finals. Tym samym zapewnił on sobie awans do półfinału.

Roger Federer ma na koncie sześć zwycięstw w kończącym sezon turnieju. Z kolei Novak Dźoković triumfował o jeden raz mniej. W czwartek jeden z nich straci szansę na końcowe zwycięstwo, a postarał się o to piąty tenisista rankingu ATP – Dominic Thiem. Tenisista z Wiener Neustadt w niedzielę pokonał w dwóch setach Rogera Federera. Dwa dni później okazał się lepszy od Novaka Dźokovicia.

Dzisiejszy mecz z Novakiem to pojedynek dla którego trenuje się przez całą karierę. Niesamowite zwycięstwo, we wspaniałej atmosferze stworzonej przez kibiców. Pokonać jednego z legendarnych sportowców naszej dyscypliny to coś niesamowitego. A okrasiłem to premierowym awansem do półfinału ATP Finals – podsumował wtorkowe wydarzenia na korcie austriacki tenisista, który w meczu ostatniej kolejki zmierzy się z Matteo Berrettinim.

Spotkanie z byłym liderem rankingu mogło mieć zupełnie inny koniec. Dźoković prowadził w tie-breaku trzeciego seta już 4:1. Rywal zdołał jednak odwrócić losy spotkania. Tym samym sprawił, że w czwartek wieczorem jeden z murowanych faworytów do wyjścia z grupy będzie się szykować w drogę powrotną do domu.