ATP. Londyńskie finały priorytetem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Przeprowadzenie ATP Finals nawet bez udziału publiczności to dla władz męskiego tenisa priorytet, jeżeli chodzi o jesienne plany turniejowe. Trwają również prace nad kalendarzem imprez w październiku i listopadzie.

W połowie czerwca najlepsi tenisiści świata dowiedzieli się, gdzie będą rywalizować po wznowienia rozgrywek przerwanych w związku z pandemią COVID-19. Zmagania zostaną wznowione 14 sierpnia w Waszyngtonie. Następnie tenisiści przeniosą się m.in. do Nowego Jorku na US Open Open. Z kolei ostatni turniej, jaki jest w najnowszym kalendarzu to Roland Garros.

Przeniesiony z maja paryski szlem kończy się 11 października. Gdzie dalej zobaczymy rywalizujących mężczyzn, na tę chwilę, nie wiadomo. Sytuacja jest tym bardziej niejasna, że jesień to czas imprez w Azji oraz w Europie, ale pod dachem. Na starym kontynencie wszelkie turnieje będące w kalendarzu, poza odwołaną już Bazyleą, mają status „do potwierdzenia”. Z kolei przeprowadzenie zmagań z tak zwanej Asian Swing stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Imprezę w stolicy Japonii już wycofano z tegorocznego kalendarza. Z kolei turnieje w Chengdu, Zhuhai, Pekinie i Szanghaju mogą nie dojść do skutku. A to za sprawą decyzji chińskiego rządu o zakazie organizacji międzynarodowych imprez sportowych.

Jak informuje ATP trwają rozmowy z dyrektorami turniejów nad stworzeniem optymalnego planu turniejów. Kolejnych decyzji można się spodziewać do końca lipca. Jak podkreśla się w centrali męskiego tenisa, priorytetem jest rozegranie kończącego sezon turnieju ATP Finals.

Zakończenie sezonu ATP Finals jest naszym zamiarem. Szacunki są takie, że przy dużej globalnej widowni i liczbie sponsorów, turniej będzie opłacalny, nawet bez kibiców na trybunach – podkreślił informator „Daily Mail”.

Impreza, która po raz ostatni zostanie rozegrana w Londynie, ma się odbyć w dniach 15-22 listopada. Po tym, jak odwołany został turniej finałowy Pucharu Davisa, jest to ostatni akord tegorocznego sezonu.