Forbet

ATP Marsylia. Świetne otwarcie Hurkacza!

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz w świetnym stylu pokonał Filipa Krajinovicia w pierwszej rundzie turnieju w Marsylii. Polak potrzebował tylko godziny i sześciu minut, by wygrać 6:3, 6:2.

W pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Marsylii rywalem Huberta Hurkacza był notowany o jedną pozycję wyżej w rankingu (na 77. miejscu) Filip Krajinović. Nasz reprezentant aż zaskakująco pewnie pokonał Serba.

Pierwszy set tego spotkania był dość wyrównan, jednak to Hurkacz od początku spotkania dominował na korcie. W efekcie wywalczył przełamanie w szóstym gemie spotkania. Przy serwisie rywala miał trzy piłki setowe na 6-2. Serbia obronił się, jednak przy serwisie Hurkacza nie miał już nic do powiedzenia.

Na początku drugiego seta Krajinović mógł przełamać naszego reprezentanta, jednak nie udało mu się to. Po tym przewaga Hurkacza zarysowała się jeszcze wyraźniej. Od stanu 2-2 wrocławianin wygrał 4 gemy z rzędu i tym samym wywalczył awans do kolejnej rundy.

Rywalem Hurkacza w jednej ósmej finału będzie najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas. Czy Polakowi uda się sprawić niespodziankę i wyeliminować półfinalistę Australian Open?


Wyniki

1. runda singla:
Hubert Hurkacz (Polska) – Filip Kraijnović (Serbia) 6:3, 6:2

Forbet