ATP. Nowe turnieje w tegorocznym kalendarzu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Nowe imprezy tenisowe znalazły się w tegorocznym kalendarzu ATP. Zawodnicy będą mieli okazje zgromadzić rankingowe punkty podczas czterech turniejów.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że kalendarz rozgrywek światowego tenisa zubożał. Wiele turniejów zostało odwołanych. W tegorocznych planach wciąż pozostaje jednak kończący sezon ATP Finals w Londynie. By zawodnicy mieli więcej okazji na gromadzenie punktów dających awans do listopadowej imprezy, władze męskiego tenisa ogłosiły cztery nowe turnieje.

Dwukrotnie tenisistów ugości Kolonia. Zmagania wystartują 12 i 19 października. Będą to imprezy halowe, rozgrywane na nawierzchni twardej. Także od 12 października o rankingowe punkty będzie można się starać na Sardynii. Tam rywalizacja będzie się toczyć na mączce. Z kolei w ostatni poniedziałek października ruszy turniej w Nur-Sułtanie. Rywalizacja w Kazachstanie będzie się odbywać w takich samych warunkach co w Niemczech.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się zmagania za naszą zachodnią granicą. Udział w turnieju zapowiedzieli już m.in. Alexander Zverev, Andy Murray i Gael Monfils.

– Dodanie nowych zawodów do kalendarza cyklu to pozytywny krok, biorąc pod uwagę wiele wyzwań, przed którymi stanął nasz sport w tym roku. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom – skomentował pojawienie się nowych pozycji w kalendarzu szef ATP, Andrea Gaudenzi.

Nowe turnieje to dla zawodników szansa nie tylko na granie i gromadzenie punktów do rankingu, ale także na zarabianie pieniędzy. Z powodu pandemi koronawirusa wielu tenisistów ucierpiało również finansowo.