ATP przedstawiło kalendarz na pierwszą połowę 2022 roku

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

ATP przedstawiła kalendarz rozgrywek na pierwszą połowę 2022 roku. Jest on bardzo optymistyczny i w pełni przypomina terminarz sprzed pandemii.

Zmagania w nowym sezonie rozpoczną się tradycyjnie w Australii. W Sydney odbędzie się trzecia edycja ATP Cup, następnie seria turniejów rangi ATP 250 w Melbourne, Sydney i dwukrotnie w Adelajdzie, a druga połowa stycznia to oczywiście Australian Open, który w przeciwieństwie do poprzedniego roku zostanie rozegrany bez przesuwania terminu.

W lutym odbędzie się aż dziesięć turniejów, a w marcu rywalizacja przeniesie się w bardzo prestiżowe miejsca – do Indian Wells oraz Miami. W kwietniu dominować będą korty ziemne, na czele z takimi imprezami jak ATP 500 w Barcelonie, czy ATP Masters 1000 w Monte Carlo.

W maju ponownie ważne zmagania na mączce – Madryt, Rzym, a na końcu najważniejszy punkt tej części sezonu, czyli paryski Roland Garros. W czerwcu ponownie czekają wielkie emocje, tym razem na nawierzchni trawiastej. Pod koniec miesiąca oczy fanów z całego świata będą zwrócone na Wimbledon.