ATP. Światowa czołówka zawita do stolicy Piemontu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

W latach 2021-2025 turniej ATP Finals odbędzie się w Turynie. Decyzję o wyborze stolicy Piemontu na gospodarza kończącej sezon w męskim tenisie imprezy ogłosiły w środę władze ATP. 

Włochy od 2017 roku są gospodarzem Next Gen ATP Finals, czyli turnieju dla najlepszych tenisistów świata do lat 21. Impreza odbywa się w Mediolanie. Od 2021 również we Włoszech, ale tym razem w Turynie, będzie rozgrywany ATP Finals. Ośmiu najlepszych singlistów oraz osiem par deblowych ugości hala Pala Alpitour.

Sukces Finałów ATP World Tour ma kluczowe znaczenie dla kondycji ATP i wierzymy, że Turyn posiada wszystkie składniki, aby wznieść turniej na nowe wyżyny i kontynuować jego rozwój po udanym 12-letnim okresie w Londynie, którego koniec nadejdzie w 2020 roku. Chciałbym przy okazji podziękować wszystkim naszym partnerom w Londynie, w szczególności AEG, oraz fanom, którzy przyczynili się do tego, że zawody rozgrywane w hali O2 Arena okazały się sukcesem – powiedział prezes ATP, Chris Kermode.

Tym samym Turyn będzie piętnastym miastem, które ugości najlepszych tenisistów świata. Impreza, która w tym roku odbędzie się po raz pięćdziesiąty, była rozgrywana m.in. w Tokio, Paryżu, Barcelonie, Hanowerze, a od 2009 roku odbywa się w Londynie. W tym roku najlepsi tenisiści świata będą rywalizować w dniach 10-17 listopada.