ATP. Wielkie osiągnięcie Alcaraza, ustępuje tylko McEnroe’owi

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennismajors.com/, foto: AFP

Carlos Alcaraz ma dopiero 19 lat, ale już może pochwalić się wielkimi sukcesami. Młody Hiszpan jest mistrzem US Open 2022 i był numerem jeden rankingu ATP, a teraz dołożył do tych laurów jeszcze jedno ważne osiągnięcie.

Alcaraz zaczął sezon 2023 od opuszczenia Australian Open z powodu kontuzji. Tenisista z El Palmar powrócił do gry w Buenos Aires i od tej pory notuje udane starty. Zawodnik zwyciężył w turnieju w stolicy Argentyny, dotarł do finału w Rio de Janeiro i z powodzeniem rywalizuje w imprezie ATP Masters 1000 w Indian Wells.

To właśnie podczas tych zawodów Carlos odniósł kolejny duży sukces, czyli setne zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Po wygranej z Tallonem Griekspoorem Hiszpan miał do powiedzenia kilka słów na temat tego, czego udało mu się dokonać:

Od czasu mojej pierwszej wygranej na poziomie ATP wiele się wydarzyło. Jestem dumny z tego, że zwyciężyłem w stu meczach, mając na koncie tylko 32 porażki. Widziałem, że tylko jeden gracz dotarł do „setki” przy mniejszej liczbie przegranych meczów, więc jestem z siebie bardzo zadowolony.

Tenisistą, o którym mówił Alcaraz, jest John McEnroe. Amerykanin osiągnął sto wygranych spotkań przy doznaniu 31 porażek. Inny reprezentant USA, Andre Agassi, także może pochwalić się dobrą skutecznością w tej statystyce. Legendarny 52-latek zwyciężył w stu meczach, gdy miał na koncie 35 przegranych. Warto przy tym podkreślić, że przyszły mistrz był wtedy młodszy od Johna i Carlosa – miał 18 lat.

Pierwszy mecz na szczeblu ATP Carlos Alcaraz wygrał trzy lata temu w Rio, a jego przeciwnikiem był wtedy Albert Ramos-Vinolas. Od tego czasu utalentowany Hiszpan triumfował w siedmiu imprezach rangi ATP.