Wilson

Auckland: czwarty triumf Ferrera

David Ferrer po raz trzeci z rzędu, a czwarty całej karierze, sięgnął po tytuł turnieju w Auckland. Najwyżej rozstawiony Hiszpan pokonał w finale numer dwa imprezy Philippa Kohlschreibera 7:6(5), 6:1.

Dla Ferrera występ w Nowej Zelandii jest stałym elementem przygotowań do Australian Open. Występuje on to nieprzerwanie od 2006 roku, a łącznie zagrała tu już po raz dziewiąty, sięgając po czwarty tytuł (obok dwóch poprzednich edycji imprezy, wygrał tu również w 2007 roku).

W pierwszym secie finału Kohlschreiber dwukrotnie zyskiwał przewagę breaka, serwował już nawet przy stanie 5:4. Hiszpan zdołał wyjść z opresji i wygrał tą odsłonę w tie breaku 7-5. W drugiej partii dominacja Ferrera nie podlegała dyskusji. Czwarty tenisistka rankingu wykorzystał trzy z sześciu okazji na breaka i pewnie pilnował własnego podania, wygrywając ostatecznie 6:1. Mecz trwał godzinę i 18 minut.

Jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ pobiłem nowy rekord w mojej karierze. To miłe wygrać jeden turniej, ale triumfować w nim czterokrotnie jest niezwykle trudne – stwierdził David Ferrer. –Myślę, że pierwszy set był kluczowy. On serwował na wygranie pierwszego seta, ale nie wykorzystał szansy. Starałem się walczyć o każdą piłkę i w kluczowych piłkach to zaważyło. W tie breaku zagrałem lepiej.

David Ferrer dołączył do Roya Emersona i Onny Paruna, którzy również w Auckland wygrywali czterokrotnie, w tym trzy raz z rzędu.

Finał singla:
David Ferrer (Hiszpania, 1) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 2) 7:6(5), 6:1

Finał debla:
C. Fleming, B. Soares (Wielka Brytania, Brazylia, 1) – J. Brunstrom, F. Nielsen (Szwecja, Dania) 7:6(1), 7:6(2)