Auckland. Finalista z Winston-Salem na drodze Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Benoite Paire będzie rywalem Huberta Hurkacza w piątkowym półfinale turnieju ATP 250 w Auckland. Dla Francuza będzie to szansa na rewanż za ubiegłoroczną porażkę w finale w Winston-Salem.

Ostatnia sobota sierpnia ubiegłego roku była wyjątkowa dla kibiców tenisa w Polsce. To właśnie tego dnia w Winston-Salem Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot sięgnęli po tytuły mistrzowskie. Ten drugi razem z Marcelo Melo nie mieli sobie równych w rywalizacji deblistów. Z kolei wrocławianin po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrzowski w singlu. W finale Polak pokonał Benoit Paire’a.

Blisko pięć miesięcy później, w Australii Francuz będzie mieć okazję zrewanżować się naszemu tenisiście. Obaj panowie powalczą w półfinale niewielkiej imprezy w Auckland, będącej próbą generalną przed rozpoczynającym się w poniedziałek Australian Open.  W stolicy Nowej Zelandii Polak pokonał już jednego rywala z ubiegłorocznej zwycięskiej drogi w Winston-Salem – Feliciano Lopeza. Teraz przyszła kolej na finalistę tamtej imprezy.

–  Myślę, że Hurkacz to znakomity tenisista. Bardzo dobrze go znam i wiem, że jest dobrym facetem. Kilka razy grałem z nim wspólnie w deblu i wielokrotnie razem trenowaliśmy. W zeszłym roku pokonał mnie w finale w Winston-Salem i zdobył swój pierwszy tytuł, więc wiem, że jest niebezpieczny – wypowiedział się na temat swojego najbliższego rywala Francuz podczas konferencji prasowej po meczu ćwierćfinałowym.

Spotkanie Polaka i Francuza odbędzie się w piątek. Zostało zaplanowane jako drugi pojedynek na korcie centralnym od piątej rano polskiego czasu.