Auckland: inna rywalka Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Nie Kristina Mladenovic, a kwalifikantka będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w pierwszej rundzie turnieju WTA w Auckland. Francuzka tenisistka zmaga się bowiem ze stanem zapalnym nadgarstka i postanowiła wycofać się z turnieju.

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy zdecydowała się na start w Nowej Zelandii. Krakowianka jest największą gwiazdą imprezy ASB Classic. Jako turniejowa „jedynka” otwiera drabinkę i w pierwszej rundzie miała się zmierzyć z Kristiną Mladenovic. U młodej Francuzki stwierdzono jednak stan zapalny w nadgarstku i tenisistka postanowiła wycofać się z turnieju. Tłumacząc swoją decyzję, powiedziała, iż priorytetem jest dla niej start w rozpoczynającym się za 2 tygodnie Australian Open.

W związku z tym pierwszą rywalkę Radwańskiej wyłonią eliminacje. Może nią być któraś z czterech kwalifikantem bądź szczęśliwa przegrana z finałowej fazy. Na liście potencjalnych przeciwniczek najlepszej polskiej tenisistki znajdują się: Anastazja Sewastowa, Luksika Kumkhum, Greta Arn, Nudnida Luangnam, Grace Min, Maryna Zaniewska, Julie Coin i Stephanie Dubois.

Najprawdopodobniej Radwańska rozpocznie udział w turnieju w Auckland we wtorek.