Auckland. Pewne otwarcie Hurkacza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz od zwycięstwa w dwóch setach rozpoczął udział w turnieju ATP w Auckland. Nie przyszło mu to jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Ostatecznie Polak zwyciężył 7:5, 6:3.

Po bardzo udanym występie na ATP Cup, dzięki któremu Hubert Hurkacz zapewnił sobie rzutem na taśmę rozstawienie w Australian Open, Polak przeniósł się do Auckland. Próbą generalną przed pierwszą lewą Wielkiego Szlema jest dla niego turniej ATP 250, rozgrywany właśnie w Nowej Zelandii.

W pierwszej rundzie rozstawiony z numerem sześć Polak trafił na Lorenzo Sonego, z którym przegrał wcześniej dwa z trzech meczów. Od tego czasu pozycja Hurkacza w rankingu ATP znacznie się jednak poprawiła i tym razem to on był faworytem.

W pierwszej partii nasz tenisista świetnie serwował, ani razu nie musiał bronić break pointa. Sam nie wykorzystał okazji na przełamanie w drugim i czwartym gemie. Udało się dopiero w końcówce, przy piątym break poincie w meczu i trzeciej piłce setowej. Dzięki temu Hurkacz wygrał 7:5.

W drugiej odsłonie wydawało się, że Polak pójdzie za ciosem, bo w pierwszym gemie serwisowym Sonego zrobiło się 0-40. Włoch wyszedł jednak z opresji, a po chwili sam miał trzy szanse na przełamanie. Wrocławianin najpierw się wybronił, a później wykorzystał jednego z trzech kolejnych break pointów. To przełamanie wystarczyło, aby wygrał cały mecz 7:5, 6:3, choć w końcówce było nieco nerwowo – gdy Hurkacz nie wykorzystał meczbola, Sonego wywalczył break pointa. Przy drugiej okazji nasz tenisista zamknął jednak pojedynek.

W drugiej rundzie rywalem wrocławianina będzie Frances Tiafoe lub kwalifikant, Mikael Ymer. Z tym pierwszym Hurkacz w przeszłości dwukrotnie przegrywał, wygrywając jeden mecz. Ze Szwedem jeszcze nigdy na zawodowych kortach nie grał.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Hubert Hurkacz (Polska, 6) – Lorenzo Sonego (Włochy) 7:5, 6:3