Recman

Auckland: pewny awans Radwańskiej do ćwierćfinału

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

61 minut trwał drugi mecz Agnieszki Radwańskiej w Auckland. Polka wygrała z Simoną Halep 6:4, 6:1 i w ćwierćfinale zmierzy się z Jeleną Wiesniną.

Rumunka to zawodniczka, która nie uderza piłek ze zbyt dużą mocą, ale potrafi grać bardzo regularnie. Początek spotkania rzeczywiście zapowiadał, że może ono trochę potrwać. Od stanu 3:3 Radwańska zapisała jednak na swoje konto trzy kolejne gemy, w końcówce szybko już wygrywając następujące po sobie piłki. Halep po zakończonym secie rzuciła z irytacją rakietę.

Nie podziałało to na Rumunkę mobilizująco, a wręcz przeciwnie. Drugiego seta rozpoczęła od przegrania swojego podania „na czysto”, a jej gra posypała się kompletnie. Tymczasem Radwańska coraz pewniej czuła się na korcie, stosowała swoje triki i szukała możliwości ataków do siatki. Halep zdołała zapisać na swoje konto tylko jednego gema przy swoim podaniu. Krakowianka, która w pierwszym secie raz została przełamana, w drugiej partii przy własnym serwisie przegrała tylko trzy punkty.

W jutrzejszym ćwierćfinale ASB Classic Agnieszka Radwańska zmierzy się z Jeleną Wiesniną. Rosjanka pokonała dziś rozstawioną z numerem sześć Jarosławę Szwedową 6:2, 6:3. Z turniejem niespodziewanie pożegnała się również turniejowa „dwójka” Julia Goerges, ulegając Johannie Larsson 5:7, 7:6(1), 3:6.

Jutrzejszy mecz Radwańskiej z Wiesniną będzie trzecim pojedynkiem dnia od północy (oczywiście czasu w Polsce).

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Simona Halep (Rumunia) 6:3, 6:1
Johanna Larsson (Szwecja) – Julia Goerges (Niemcy, 2) 7:5, 6:7(1), 6:3
Yanina Wickmayer (Beglgia, 3) – Romina Oprandi (Szwajcaria) 6:3, 6:0
Jelena Wiesnina (Rosja) – Jarosława Szwedowa (Kazachstan, 6) 6:2, 6:3
Mona Barthel (Niemcy, 8) – Eleni Daniilidou (Grecja) 7:6(6), 6:2
Jamie Hampton (USA) – Marina Erakovic (Nowa Zelandia) 6:1, 7:6(5)
Kristen Flipkens (Belgia) – Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:2
Kiki Bertens (Holandia) – Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 3:6, 6:3

Ćwierćfinały debla:
J. Goerges, J. Szwedowa (Niemcy, Kazachstan, 1) – J. Bejgelzimer, J. Glushko (Ukraina, Izrael) 6:4, 3:6, 10-6
L. Dekmeijere, M. Moulton-Levy (Łotwa, USA, 3) – I. Falconi, M. Sanchez (USA)) 7:6(6), 6:3

Pierwsza runda debla:
J. Craybas, E. Daniilidou (USA, Grecja, 4) – L. Davis, S. Dubois (USA, Kanada) 6:2, 6:4