Auckland: problemy Ferrera

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Rozstawiony z ósemką Thomaz Bellucci pożegnał się z turniejem w Auckland, przegrywając 3:6, 5:7 z Lukasem Lacko. Odpadł także Brian Baker, który wcześniej pokonał Jerzego Janowicza. Z kłopotami dalej awansował David Ferrer.

Dla dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów dzisiejszy dzień nie należał do łatwych. Zarówno David Ferrer jak i Philipp Kohlschreiber potrzebowali trzech setów, aby znaleźć się w ćwierćfinale. Hiszpan walczył z Yen-Hsun Lu. Spotkanie było bardzo wyrównane. Obaj zawodnicy zdobyli cztery przełamania i notowali bardzo podobne statystyki. Górę wzięło doświadczenie i Ferrer wygrał 6:4, 2:6, 6:3.

Kohlschreiber przebywał na korcie trochę dłużej niż Hiszpan. W dwie godziny i dwanaście minut uporał się z Alejandro Fallą. Zaczął od wygranego seta w tie breaku, ale w drugiej partii o jedno przełamanie lepszy był Kolumbijczyk. W decydującym starciu znów przewagę miał Niemiec i zwyciężył 6:3.

Z rywalizacji odpadł Brian Baker, który w pierwszej rundzie pokonał Jerzego Janowicza. Zatrzymał go kwalifikant Jesse Levine, który lepiej serwował, miał wyższą skuteczność obu podań i tylko raz pozwolił się przełamać. Sam odpowiedział trzema breakami i w półtorej godziny wygrał 7:5, 6:4.

W Auckland nie gra już także Thomaz Bellucci. Brazylijczyk nie znalazł sposobu na Lukasa Lacko. Słowak wygrał 79% piłek po pierwszym podaniu i obronił oba break pointy, jakie miał rywal. Sam nie miał problemów z tym, aby odebrać serwis Bellucciemu. Przełamał go trzykrotnie i zwyciężył 6:3, 7:5.
 


Wyniki

Druga runda singla:
David Ferrer (Hiszpania, 1) – Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:4, 2:6, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 2) – Alejandro Falla (Kolumbia) 7:6(4), 4:6, 6:3
Tommy Haas (Niemcy, 3) – Igor Sijsling (Holandia, Q) 6:3, 6:4
Sam Querrey (USA, 4) – Olivier Rochus (Belgia, WC) 7:5, 6:3
Xavier Malisse (Belgia) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 7:6(6), 6:4
Lukas Lacko (Słowacja) – Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:3, 7:5
Gael Monfils (Francja, WC) – Greg Jones (Australia, Q) 6:4, 6:2
Jessie Levine (Kanada, Q) – Brian Baker (USA) 7:5, 6:4

Ćwierćfinały debla:
J. Knowle, F. Polasek (Austria, Słowacja, 3) – V. Hanescu, M. Klizan (Rumunia, Słowacja) 6:2, 7:5

Pierwsza runda debla:
B. Becker, J. Melzer (Niemcy, Austria) – E. Butorac, P. Hanley (USA, Australia) 7:6(5), 7:6(6)
J. Brunstrom, F. Nielsen (Szwecja, Dania) – A. Sitak, J. Statham (Nowa Zelandia, WC) 6:3, 6:2