Auckland. Udane otwarcie deblowych partnerek

Serena Williams pokonała Camilę Giorgi 6:3, 6:2, a Caroline Wozniacki okazała się lepsza od Paige Mary Hourigan w meczach pierwszej rundy ASB Classic 2020. We wtorek z rywalizacją nie pożegnała się żadna z rozstawionych tenisistek.

Amerykańska była liderka światowego rankingu po raz ostatni w singlu wystąpiła w finale US Open. Uległa wtedy dość niespodziewanie w meczu o tytuł Biance Andreescu. Teraz Serena Williams powraca na światowe korty. We wtorek, w nocy polskiego czasu mieszkająca na Florydzie tenisistka pokonała w nieco ponad godzinę Camilę Giorgi. – Cieszę się z dzisiejszego występu. To dopiero mój drugi mecz w tym roku i jestem zadowolona, z tego co zaprezentowałam – dzieliła się wrażeniami z wtorkowej wygranej Williams, która w Auckland rywalizuje także w deblu. Jej partnerką jest Caroline Wozniacki.

Dunka polskiego pochodzenia we wtorek także wyszła na kort, aby rozegrać mecz singlowy pierwszej rundy. Spisała się jeszcze lepiej niż Williams. Tenisistka, która kończy karierę po tegorocznym Australian Open, oddała tylko jednego gema rywalce z Antypodów i po 54 minutach zameldowała się w drugiej rundzie.

Większych problemów z awansem nie miały również Amanda Anisimova i Julia Goerges, turniejowa „trójka” i „czwórka”. Obie zapewniły sobie awanse, nie tracąc seta. Z kolei na pełnym dystansie musiała walczyć rozstawiona z numerem dwa Petra Martić. Chorwatka przegrała seta otwarcia, jednak w dwóch kolejnych przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Serena Williams (USA, 1) – Camila Giorgi (Włochy) 6:3, 6:2

Petra Martić (Serbia, 2) – Usue Maitane Arconada (USA) 5:7, 6:4, 6:4

Amanda Anisimova (USA, 3) – Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:3, 6:4

Julia Goerges (Niemcy, 4) – Greet Minnen (Belgia) 6:1, 7:6(4)

Caroline Wozniacki (Dania, 5) – Paige Mary Hourigan (Australia) 6:1, 6:0

Lauren Davis (USA) – Varvara Lepchenko (USA) 7:6(7), 6:2

Christina McHale (USA) – Ann Li (USA) 7:5, 6:2

Laura Siegemund (Niemcy) – Catherine McNally (USA) 6:2, 6:2