Auckland. Williams i Wozniacki z pierwszymi stratami

Serena Williams i Caroline Wozniacki przegrały po secie w meczach drugiej rundy ASB Classic 2020, ale zdołały awansować do ćwierćfinałów turnieju w Auckland.

Po tym, jak wczoraj z rywalizacją pożegnała się rozstawiona z „dwójką” Petra Martić, dziś można by rzec, wszystko wróciło do normy. Wszystkie rozstawione zawodniczki, jakie pojawiły się na korcie, uzyskały awans do kolejnej rundy. Z tym że tylko Julia Goerges zdołała wywalczyć promocję w dwóch setach. Występujące razem w turnieju deblowym Williams i Wozniacki w meczach drugiej rundy solidarnie oddały rywalkom jednego seta. Są to pierwsze straty poniesione przez obie zawodniczki podczas turnieju w Auckland. W rywalizacji deblowej są już w półfinale i oba mecze wygrały 2:0.

Dzisiaj w końcówce spotkania dopisało mi szczęście. Mecz mógł się potoczyć w dwie strony. Moja przeciwniczka podyktowała bardzo trudne warunki gry, ale dzięki temu tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa – podsumowała czwartkowe wydarzenia na korcie Wozniacki, która po raz trzeci w karierze pokonała Davis. Jednak w odróżnieniu od poprzednich spotkań, w czwartek była liderka rankingu musiała się sporo napracować.

Niemniej wysiłku w spotkanie drugiej rundy musiała włożyć młodsza z sióstr Williams. Co prawda jej mecz z Christine McHale trwał krócej od pojedynku Wozniacki-Davis, ale musiała gonić wynik po tym, jak pierwszego seta przegrała 3:6. W dwóch kolejnych odsłonach miała już wynik pod kontrolą i po 122 minutach mogła zwycięsko zejść do szatni.

Obie rozegrałyśmy dziś bardzo dobre spotkanie. Takie spotkania są mi bardzo potrzebne, aby podnosić swe umiejętności. Cieszę się, że udało mi się wygrać i wciąż jestem w grze o końcowe zwycięstwo – nie kryła radości z wygranej Williams, która o półfinał powalczy z Laurą Siegemund. Niemka w jedynym czwartkowym meczu bez udziału zawodniczki rozstawionej pokonała Cori Gauff.

Serena Williams (USA, 1) – Christine McHale (USA) 3:6, 6:2, 6:3

Julia Goerges (Niemcy, 4) – Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:2

Caroline Wozniacki (Dania, 5) – Lauren Davis (USA) 6:1, 4:6, 6:4

Laura Siegemund (Niemcy) – Cori Gauff (USA) 5:7, 6:2, 6:3