Auckland. Z Lopezem o przedłużenie zwycięskiej passy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Feliciano Lopez będzie rywalem Huberta Hurkacza w meczu ćwierćfinałowym turnieju ATP 250 w Auckland. Czwartkowe spotkanie będzie szóstym tegorocznym meczem Polaka, który spróbuje zachować miano niepokonanego. 

Sezon 2020 najlepszy obecnie polski tenisista rozpoczął od występu w ATP Cup. Podczas imprezy rozgrywanej w Brisbane, Sydney i Perth wrocławianin odniósł trzy singlowe zwycięstwa. Po przenosinach do Auckland Hurkacz kontynuuje zwycięską passę. W czwartek spróbuje odnieść szóste zwycięstwo z rzędu.

Rywalem Polaka będzie Feliciano Lopez. Hiszpan w środę był jednym z najbardziej zapracowanych tenisistów na ASB Tennis Arenie. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego najpierw w zaległym meczu pierwszej rundy w trzech setach pokonał Pablo Andujara, a następnie – w 1/8 finału – odprawił po trzysetowej walce Fabio Fogniniego. Wydaje się, że Hiszpan ma patent na Włocha, bo było to jego trzecie zwycięstwo nad tenisistą z północy Europy w ich czwartym spotkaniu.

Teraz na drodze Hiszpana stanie Polak. Będzie to drugie spotkania Hurkacza i Lopeza. Poprzednio obaj zawodnicy spotkali się w meczu 1/8 finału podczas ubiegłorocznego turnieju w Winston-Salem. Po tym, jak Hiszpan oddał mecz z powodu kontuzji w drugim secie, do dalszych gier awansował wrocławianin. Czwartkowe spotkanie zaplanowano jako drugie od godziny 7 rano polskiego czasu.