Auckland. Znamy finalistów, faworyt nie zawiódł

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/własne, foto: AFP

Turnieje podprowadzające pod wielkoszlemowy Australian Open wchodzą w decydującą fazę. Rankiem czasu polskiego poznaliśmy finalistów zawodów w Auckland.

O miejsca w ostatnim meczu nowozelandzkiej imprezy walczyli Cameron Norrie z Jensonem Brooksbym oraz Richard Gasquet z Constantem Lestiennem.

W pierwszym pojedynku zdecydowanym faworytem był Norrie. Brytyjczyk ma za sobą udane starty w United Cup, a w Auckland największe problemy sprawił mu Jiri Lechecka, z którym turniejowy numer dwa rozegrał trzy zacięte sety.

Starcie półfinałowe rozpoczęło się od serii gemów wygrywanych przez serwujących. Passę tę przerwał Norrie, który przy wyniku 3-2 odebrał przeciwnikowi podanie. Przewaga ta wystarczyła mu do zapisania na swoim koncie partii otwarcia. Tenisista z Johannesburga zwyciężył w niej 6-3.

Drugiego seta lepiej zaczął Brooksby. Amerykanin wygrał swoje podanie i przełamał rywala, ale jego dominacja na korcie nie trwała długo. Wyżej rozstawiony Brytyjczyk natychmiast odrobił straty, a w siódmym gemie jeszcze raz odebrał serwis oponentowi, ponownie nie tracąc przy tym punktu. Ostatecznie partia ta zakończyła się wynikiem 6-4.

Osiągnięty rezultat oznacza, że Norrie będzie miał szansę na piąty tytuł w karierze. Leworęczny 27-latek ma również w dorobku siedem przegranych meczów o trofeum.

Drugi półfinał z udziałem dwóch Francuzów nie doszedł ostatecznie do skutku. Z powodu problemów z mięśniem piersiowym na kort nie wyszedł Constant Lestienne, a to oznaczało, że do finału bez walki awansował Richard Gasquet. Dla doświadczonego 36-latka będzie to pierwsza okazja do zdobycia tytułu od czasów imprezy w Umagu w 2021, kiedy to uległ Carlosowi Alcarazowi.


Wyniki

Półfinały singla:

Cameron Norrie (Wielka Brytania)  – Jenson Brooksby (USA) 6:3 6:4

Richard Gasquet (Francja) – Constantem Lestienne (Francja) walkower