Auger-Aliassime najlepszym sportowcem Kanady!

/ Peter Figura , źródło: własne, foto: Peter Figura

Miniony rok był niezwykle udany w karierze Felixa Augera-Aliassime. Jego pewne miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu ATP oraz znakomite występy w Pucharze Davisa sprawiły, że 22-latek z Montrealu uznany został przez kanadyjska agencję prasowa (The Canadian Press) najlepszym sportowcem kraju i otrzymał prestiżowa nagrodę imienia Lionela Conachera.

Nagroda ta przyznawana jest od 1932 roku, a Felix Auger- Aliassime jest trzecim tenisistą, który został jej laureatem. Poprzednio za najlepszych sportowców Kanady uznani zostali Milos Raonic (2013 i 2014) oraz Denis Shapovalov (2017).

Auger-Aliassime rozpoczął 2022 jako 11. tenisista rankingu ATP, a zakończył go na miejscu 6. (najlepszym w swojej karierze). Zwyciężył w czterech turniejach ATP, w tym trzech z rzędu (Florencja, Antwerpia i Bazylea), kiedy to odnotował 16 zwycięstw z rzędu.

W tym sezonie 22-latek w znacznym stopniu przyczynił się do pierwszego w historii triumfu Kraju Klonowego Liścia w Pucharze Davisa. Oprócz tego pomógł kanadyjskiej drużynie również wygrać ATP Cup oraz był członkiem zwycięskiej drużyny „Świata” w Pucharze Lavera.

Według opinii wielu komentatorów tenisowych, można spodziewać się, że Felix Auger-Aliassime wygra jeden z turniejów wielkoszlemowych w ciagu najbliższych dwóch lat. Pierwsza okazja będzie 2023 Australian Open, gdzie Auger-Aliassime doszedł w ubiegłym roku do ćwierćfinału.