Augier-Aliassime poprawił wynik Hewitta

/ Jakub Karbownik, źródło: Własne, foto: AFP

Felix Auger-Aliassime pokonał Stefanosa Tsitsipasa w najciekawszym meczu ćwierćfinałowym Fever-Tree Championships 7:5, 6:2. Tym samym Grek pozostaje bez zwycięstwa w spotkaniach z Kanadyjczykiem.

Obaj tenisiści bardzo dobrze sobie radzą na londyńskiej trawie i znoszą trudy związane z rozgrywaniem nawet dwóch spotkań dziennie. W piątkowym meczu, którego stawką był półfinał Fever-Free Championships, górą był nastolatek z Montrealu. W marcu Kanadyjczyk  w Indian Wells również pokonał trzy lata starszego rywala bez straty seta.

Dla Auger-Aliassime’a londyński turniej to drugi w karierze występ na kortach trawiastych. Przed tygodniem w Stuttgarcie doszedł do finału, a w Londynie jest już w najlepszej czwórce. Wygrywając z Tsitsipasem, Kanadyjczyk poprawił wynik Leytona Hewitta, i został najmłodszym półfinalistą turnieju rangi ATP 500 w historii. Kolejnym rywalem Augier-Aliassime’a będzie Feliciano Lopez. Hiszpan dopiero w tie-breaku trzeciego seta rozstrzygnął losy spotkania przeciwko rozstawionemu z numerem sześć Milosowi Raoniciowi.

Również zacięty pojedynek o półfinał był udziałem dwóch Francuzów. Po ponad 3,5 godzinach rywalizacji Gilles Simon pokonał Nicolasa Mahuta. W meczu o finał nicejczyk spotka się z Daniiłem Miedwiediewem. Rozstawiony z numerem cztery Rosjanin oddał tylko cztery gemy Diego Schwartzmanowi.