Austin. Katarzyna Kawa w ćwierćfinale debla

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wtatennis.com/, oprac. własne, foto: Olga Pietrzak

W tym tygodniu kibice nie zobaczą na kortach Igi Świątek, ale nie oznacza to, że zabraknie emocji związanych z występami reprezentantek Polski. W Austin, w grze podwójnej, udany początek rywalizacji zaliczyła Katarzyna Kawa.

Po turniejach na Bliskim Wschodzie przyszedł czas na amerykańską część kalendarza. Tenisistki przeniosły się do San Diego i Austin i walczą tam o tytuły i punkty do rankingu. W zawodach gry podwójnej w Teksasie bierze udział Katarzyna Kawa.

W pierwszym meczu w imprezie Polka i jej partnerka Bibiane Schoofs stoczyły zacięty bój z zawodniczkami gospodarzy – Catherine Harris i Sabriną Santamarią.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęła „nasza” para, która uzyskała przełamanie już w trzecim gemie. Niestety zdobytej przewagi nie udało się utrzymać, a rywalki wyrównały stan partii w szóstym gemie. Drugą szansę na zwycięstwo Katarzyna i Bibiane miały w dziesiątym gemie, gdy – po wywalczeniu „brejka” – serwowały, by zamknąć seta. Przeciwniczki nie poddały się jednak i ponownie zniwelowały straty. Amerykanki poszły potem za ciosem i jeszcze raz odebrały podanie Polce i Holenderce. Oznaczało to, że set zakończył się wynikiem 7:5 dla gospodyń.

O losach drugiej partii przesądziło jedno przełamanie. Tak jak w secie pierwszym, miało ono miejsce w trzecim gemie i powędrowało na konto Kawy i Schoofs. Tym razem duet nie dał się jednak zaskoczyć i utrzymał przewagę do końca partii.

O tym, kto zwycięży w spotkaniu, decydował zatem super tie-break. W nim lepiej poradziły sobie Katarzyna i Bibiane, które triumfowały wynikiem 10-6.

Rywalki pary w kolejnej rundzie nie są jeszcze znane.


Wyniki

 

Austin (pierwsza runda debla):

K. Kawa / B. Schoofs (Holandia) – S. Santamaria (USA) / C. Harris (USA) 5:7 6:4 10-6