Austin. Linette przegrała walkę sama ze sobą

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette już po pierwszym meczu pożegnała się z premierową edycją turnieju ATX Open. We wtorek Polka była daleka od swojej optymalnej dyspozycji i w trzech setach przegrała z Warwarą Graczewą.

Spotkanie lepiej rozpoczęła poznanianka, która w drugim gemie wykorzystała czwartą okazję na przełamanie i odskoczyła na 3:0. Później w grze turniejowej „jedynki” coś się jednak zacięło. Polka nie mogła odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. Grała zachowawczo, ale równocześnie miała sporo problemów z poruszaniem się po korcie, przez co popełniała niewymuszone błędy. Agresywnie grająca Rosjanka szybko wyczuła słabość rywalki i bezbłędnie ją wykorzystała. Wygrała sześć kolejnych gemów i objęła prowadzenie w meczu.

Druga rakieta Polski dobrze rozpoczęła drugą odsłonę meczu i zdobyła przełamanie już w pierwszym gemie. W tej części półfinalistka Australian Open wciąż była daleka od swojej optymalnej dyspozycji. Mogła jednak liczyć na pomoc przeciwniczki, która często myliła się z linii końcowej. Linette całkiem nieźle również serwowała, dzięki czemu udało jej się utrzymać przewagę „breaka” do końca partii i wyrównać stan rywalizacji.

Decydujący set również rozpoczął się po myśli 31-latki z Wielkopolski, która wykorzystała trzecią okazję na przełamanie i odskoczyła na 2:0. Obie zawodniczki cały czas walczyły głównie ze sobą i zdobywały punkty przede wszystkim po pomyłkach przeciwniczki. Przez większość czasu inicjatywa była jednak po stronie rosyjskiej tenisistki, która najpierw odrobiła stratę „breaka”, a później po grze na przewagi po raz drugi odebrała podanie faworytce i odskoczyła na 5:3. W dziewiątym gemie Linette roztrwoniła trzy „breakpointy” z rzędu, ale chwilę później wypracowała sobie kolejną okazję, którą już wykorzystała, dzięki czemu odrobiła część strat. To było jednak wszystko, co poznanianka zdołała zrobić w tym meczu. Po zmianie stron jej błąd z forhandu dał pierwszą piłkę meczową Graczewej, którą wykorzystała zmuszając rywalkę do błęd z backhandu.

Rosyjska tenisistka zmierzy się teraz z Anną Blinkową.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Warwara Graczewa – Magda Linette (Polska, 1) 6:3 4:6 6:4