Austin. Magdalena Fręch przegrywa w turnieju w Teksasie

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Polska tenisistka po raz kolejny nie dała rady Danielle Collins, która w trzech setach pokonała Magdalenę Fręch w pierwszej rundzie WTA 250 w Austin. Było to już trzecie spotkanie zawodniczek i to Amerykanka wygrała każde z nich. 

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania dla Polki, która wykorzystała niewymuszone błędy swojej rywalki. Collins zaczęła grać coraz bardziej agresywnie, lecz nierówno. Do przełamania powrotnego doszło w czwartym gemie. Obie tenisistki dwukrotnie straciły swoje podania, by ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Łodzianka nie dała się zdominować i cierpliwie czekała na swoje szanse. Od stanie 6:3 Collins nie wykorzystała trzech piłek setowych i ostatecznie przegrała 7:9.

W drugiej części spotkania Amerykanka zaczęła wywierać coraz większą presję na rywalce. Choć gra była zacięta, Polka dwukrotnie straciła swoje podanie i ostatecznie wygrała w tym secie tylko dwa gemy.

Decydująca partia była już dużo bardziej wyrównana. Obie zawodniczki pilnowały swojego podania, choć Magda musiała bronić kilku break-pointów. Po 30 minutach gry było 3:3. Trzy kolejne gemy to seria przegranych serwisów. W dziewiątym gemie, Collins po raz drugi szybko przełamała Fręch i awansowała do drugiej rundy.

To pierwsza porażka i zarazem pierwszy mecz Polki w głównej drabince turnieju w tym sezonie. Po wycofaniu się kilku zawodniczek w Austin, Magda nie musiała przechodzić przez kwalifikacje. Wcześniej nie udało jej się przejść ich w Adelajdzie, Australian Open, Lyonie, Abu Dhabi, Dosze i Dubaju.


Wyniki

Danielle Collins (Stany Zjednoczone, 4) – Magdalena Fręch (Polska) 6:7(7), 6:2, 6:4