Austin. Polskie tenisistki poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette i Magdalena Fręch to dwie reprezentantki Polski, które wystąpią w rozpoczynającym się w poniedziałek w amerykańskim Austin turnieju WTA 250. Poznanianka i łodzianka poznały swe pierwsze przeciwniczki.

Już ósmego marca rusza pierwszy z dwóch marcowych tysięczników w Miami. Ostatnim sprawdzianem dla tenisistek będzie turniej rangi WTA 250 w Austin, w miejscu, gdzie w zeszłym sezonie odbył się WTA Finals. W turnieju wystąpią dwie nasze reprezentantki.

Najwyżej rozstawioną drugi tydzień z rzędu będzie Magda Linette. Poznanianka w tym tygodniu doszła do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Meridzie. W tym tygodniu druga rakieta naszego kraju w pierwszej rundzie amerykańskiego turnieju spotka się z Warwarą Graczewą. W przypadku wygranej kolejną rywalką może być Anna Blinkowa lub tenisistka, które przebrnie kwalifikacje. W ćwierćfinale półfinalistka Australian Open 2023 może zagrać z mistrzynią US Open 2017 – Sloane Stephens – a w półfinale może czekać Alycia Parks lub Anastazja Potapowa.

Drugą Polką w drabince jest Magdalena Fręch. Łodzianka pierwotnie miała rozpocząć rywalizację od eliminacji, ale wycofania kilku zawodniczek sprawiły, że trzecia rakieta naszego kraju od razu wystąpi w turnieju głównym. Jej pierwszą rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins.