Austin. Premierowy tytuł Kostiuk, Ukrainka zatrzymała pogromczynię Linette

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Marta Kostiuk została triumfatorką pierwszej edycji ATX Open. W finale debiutantek Ukrainka pokonała Warwarę Graczewą i to ona cieszyła się z pierwszego tytułu w karierze.

Obie zawodniczki po raz pierwszy w życiu rywalizowały w tej fazie imprezy WTA i było widać po nich tremę z tym związaną. W pierwszej partii żadnej roli nie odgrywał serwis. Jako pierwsza podanie w meczu utrzymała reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów na 4:2. Jak się później okazało, to był jedyny taki moment w tej części meczu, dzięki czemu Kostiuk zapisała ją na swoim koncie 6:3.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęła Rosjanka, która zdobyła przełamanie na 2:1. Młodsza z tenisistek błyskawicznie odrobiła stratę, ale po chwili ponownie straciła podanie. Kilkanaście minut później pogromczyni Magdy Linette prowadziła już 5:3 i była o krok od wyrównania stanu rywalizacji. Ukraińska tenisistka nie zamierzała jednak spisywać na straty tej części meczu. Wygrała cztery kolejne gemy, broniąc po drodze piłki setowej w dziesiątym gemie i po półtorej godzinie gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

To jest nierealne – powiedziała w trakcie ceremonii wręczenia nagród 20-latka urodzona w Kijowie. – Rozgrywałam mecz po meczu i chyba w ten sposób wygrywa się turnieje. Nie jest mi łatwo mówić, ale jestem niesamowicie szczęśliwa. Cieszę się, że jestem zdrowa i mogę prezentować tenis, który podoba się kibicom – zakończyła Kostiuk.


Wyniki

Finał singla

Marta Kostiuk (Ukraina, 8) – Warwara Graczewa 6:3 7:5