Australia Open. Polski mikst z awansem do ćwierćfinału

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.ausopen.com, foto: AFP

Iga Świątek i Łukasz Kubot pokonali parę Chao-Chin Chang / Michael Venus w meczu drugiej rundy gry mieszanej w Australian Open. Tajwanka i Nowozelandczyk byli rozstawieni z numerem czwartym.

Juniorska mistrzyni Wimbledonu sprzed dwóch lat oraz dwukrotny mistrz wielkoszlemowy ze skrajnymi wynikami zakończyli zmagania w swych koronnych konkurencjach. Świątek była o krok od poprawienia najlepszego wyniku w turnieju Wielkiego Szlema i awansu do ćwierćfinału. Z kolei Kubot grający w parze z Marcelo Melo niespodziewanie już na drugiej rundzie zakończyli zmagania deblowe.

Teraz niespełna 19-letnia warszawianka i jej mikstowy partner bardzo dobrze sobie radzą razem na korcie. W pierwszej rundzie bez straty seta pokonali duet Perez/Saville. Z kolei w meczu drugiej rundy, na takim samym dystansie odprawili turniejowe „czwórki”.

O losach pierwszej partii zadecydowały dwa przełamania serwisu uzyskane przez Polaków. Do premierowego odebrania podania doszło już w gemie otwarcia, a kolejne przełamanie Świątek i Kubot dołożyli w gemie siódmym. W drugiej odsłonie nasz duet wciąż kontrolował sytuację na korcie. Tym razem odebrali podanie rywalom trzykrotnie, samemu tracąc serwis raz, i przypieczętowali awans do 1/4 finału.

W meczu o najlepszą czwórkę rywalizacji mikstowej przeciwnikami Świątek i Kubota będą Astra Sharma i John-Patrick Smith, którzy w poniedziałek pokonali rozstawionych z „siódemką” Samanthę Stosur i Jeana-Juliena Rojera 6:3, 4:6 10-4.


Wyniki

Druga runda gry mieszanej:

I. Świątek / Ł. Kubot (Polska, Polska) – Ch. Hao-Ching / M. Venus (Tajwan, Nowa Zelandia, 4) /  6:2, 6:3