Australian Open. Amerykański powrót

Tommy Paul pokonał Bena Sheltona 7:6(6), 6:3, 5:7, 6:4 w pierwszym środowym ćwierćfinale rywalizacji mężczyzn. Oznacza to jego debiut w półfinale imprezy wielkoszlemowej. Jest on również pierwszym Amerykaninem w 1/2 australijskiego szlema od ponad dekady.

W 2009 roku Andy Roddick dotarł do półfinału Australian Open co było jego czwartym spotkaniem na tym etapie imprezy na Antypodach. Na kolejnego Amerykanina, który stanie przed szansą walki o awans do finału Amerykanom przyszło trochę poczekać. Z trzech reprezentantów tego kraju awans do meczu o finał uzyskał jeden, który w bratobójczym pojedynku pokonał swego rodaka Bena Sheltona.

Pierwsza odsłona spotkania była niezwykle wyrównana. Żaden z tenisistów nie odebrał serwisu rywalowi losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim dwie piłki setowe miał starszy z Amerykanów. Pierwszą Shelton obronil serwisem. Z kolei przy drugiej tenisista z Atlanty zagrał  backhandu w siatkę i zakończył pierwszą odsłonę meczu. W drugiej odsłonie Paul uzyskał jedno przełamanie i wygrał seta 6:3. W trzeciej partii 25-latek prowadził już 4:3 z przewagą przełamania. Od tego momentu cztery z pięciu gemów wygrał jednak 20-letni przeciwnik i panowie musieli grać dalej. Taki obrót spraw nie podłamał Paula, który już w gemie otwarcia uzyskał przewagę przełamania. Utrzymał ją do końca spotkania, które zakończyło się po 186 godzinach rywalizacji.

Rywala dla Tommy’ego Paula, który zadebiutuje w półfinale imprezy wielkoszlemowej wyłoni mecz między Novakiem Dżokoviciem i Andriejem Rublowem.