Australian Open. Alcaraz nie zagra w Melbourne!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Eurosport, foto: AFP

Przykrą informacją podzielił się w piątek z kibicami mistrz US Open. Przez pechowy uraz Carlos Alcaraz nie będzie mógł wystąpić w Australian Open. Pierwszy w sezonie turniej wielkoszlemowy odbędzie się zatem bez jednego z głównych faworytów.

Carlos Alcaraz zachwycał przez cały zeszły sezon. Niespełna 20-letni zawodnik odniósł wiele sukcesów i triumfem w US Open zaznaczył swoje miejsce w światowym topie. Trudy minionego roku przypłacił jednak zdrowiem. Kontuzja wykluczyła go z udziału w ATP Finals. Wydawało się, że z początkiem roku wróci do gry, bo uraz nie był poważny, jednak jeszcze przez kilka tygodni nie zobaczymy go w akcji.

Wszystko przez to, że Alcarazowi dokucza nowa dolegliwość. Ma problem z nogą. Jak sam mówi, nabawił się go dość pechowo. „Nienaturalny ruch podczas treningu” w ramach przygotowań do sezonu zaowocował kontuzją mięśnia półbłoniastego w prawej nodze. Najprawdopodobniej nie jest to nic poważnego, ale z pierwszego turnieju wielkoszlemowego w sezonie na pewno Hiszpana wykluczy.