Australian Open. Azarenka na ścisłej kwarantannie. Miała trenować z Igą Świątek

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Organizatorzy Australian Open poinformowali w sobotę o trzech przypadkach zakażenia Covid-19 w dwóch samolotach przeznaczonych do transportu tenisistów do Melbourne. W konsekwencji wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie będą musiały przejść ścisłą, dwutygodniową kwarantannę. Wśród nich jest m.in. Wiktoria Azarenka.

Nad ranem polskiego czasu Tennis Australia wydało pierwsze oświadczenie, informując o dwóch zakażonych wśród 79 osób, które znajdowały się na pokładzie jednego z czarterów przeznaczonych do transportu zawodników i ich zespołów do Melbourne. Dla 24 tenisistów oznaczało to brak możliwości opuszczenia pokoju hotelowego przez czternaście dni.

Nie był to jednak koniec złych wieści. Niecałe trzy godziny później władze zawiadomiły o kolejnym pozytywnym wyniku testu. Tym razem był to jeden z pasażerów transportowanych do Australii z Abu Zabi. W konsekwencji kolejne 23 osoby nie będą mogły trenować przez najbliższe dwa tygodnie. Wśród tych 47 zawodników znaleźli się m.in. Angelique Kerber, Bianca Andreescu, Sloane Stephens, Wiktoria Azarenka, Guido Pella, Kei Nishikori czy Pablo Cuevas.

Ścisła kwarantanna mistrzyni Australian Open z lat 2012-13 oznacza, że Iga Świątek musi znaleźć nową partnerkę do treningów. Triumfatorka Roland Garros 2020 była umówiona na wspólne przygotowania właśnie z Białorusinką oraz z Ukrainką Eliną Switoliną. Trener Polki, Piotr Sierzputowski, poinformował, że na ten moment ich zespół nie jest objęty zakazem treningów, ale wciąż czekają na wyniki testów wszystkich osób z samolotu, którym się przemieszczali.

W podobnej sytuacji znajduje się Hubert Hurkacz. Napisał o tym członek teamu Polaka, Michał Zawada.

Na ten moment wygląda na to, że nasi pozostali reprezentanci, Kamil Majchrzak i Łukasz Kubot, również nie są objęci ścisłą kwarantanną.