Australian Open. Barty nie do zatrzymania

Ashleigh Barty pokonała 6:3, 6:4 Shelby Rogers w ostatnim meczu czwartej rundy Australian Open i po raz trzeci z rzędu zameldowała się w ćwierćfinale Australian Open. Rogers nie zostałem zatem trzecią Amerykanką, która w poniedziałek zapewniła sobie awans do 1/4 finału.

Ósmy dzień zmagań na kortach w Melbourne Parku bardzo udanie rozpoczął się dla kibiców ze Stanów Zjednoczonych. Swoje mecze wygrały Jessica Pegula oraz Jennifer Brady, które teraz zmierzą się ze sobą w meczu o półfinał. Czwartą w ogóle Amerykanką w najlepszej ósemce, wcześniej awansowała Serena Williams, miała szansę zostać Shelby Rogers. Jednak na jej drodze stanęła Ashleigh Barty.

Reprezentantka gospodarzy odniosła czwarte zwycięstwo w Australian Open i po raz kolejny dokonała tego bez straty seta. O losach pierwszej partii zadecydował czwarty gem, w którym turniejowa „jedynka” przełamała podanie rywalki. W drugiej odsłonie faworytka miejscowych kibiców prowadziła już 5:1. Przegrała jednak trzy gemy z rzędu, nie wykorzystując dwóch piłek meczowych. Przy stanie 5:4 wygrała gema „na sucho” i po raz trzeci z rzędu zameldowała się w ćwierćfinale Australian Open.

Ćwierćfinałową rywalką Barty będzie Karolina Muchova. Czeszka, która w dwóch poprzednich występach na Antypodach odniosła tylko jedno zwycięstwo, tym razem prezentuje się znakomicie. I wykorzystuje szanse, jakie dostaje od rywalek.

W meczu 1/8 finału Elise Mertens prowadziła w pierwszym secie 4:0 i 5:2. Tenisistka naszych południowych sąsiadów zdołała jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie. O losach drugiej odsłony zadecydował jedenasty gem. W nim Muchova po raz piąty odebrała tego dnia podanie rywalce, aby po zmianie stron zakończyć mecz.