Australian Open. Bertens nie powalczy o powtórzenie dobrego wyniku sprzed roku

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne / Instagram Kiki Bertens, foto: AFP

Kiki Bertens nie wystąpi w rozpoczynającym się 8 lutego Australian Open. Holenderska tenisistka wciąż przechodzi rehabilitację po operacji ścięgna Achillesa.

Miniony sezon był średnio udany dla byłej czwartej rakiety świata. Powodem niezbyt zadowalających wyników były problemy zdrowotne. W ostatnim czasie niespełna 30-letnia tenisistka narzekała na problemy ze ścięgnem Achillesa. Po zakończeniu sezonu 2020 uznała, że to najlepszy czas, by zrobić z tym porządek i poddała się zabiegowi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kiki Bertens (@kikibertens)

– Ponownie na korcie. Moja rehabilitacja po operacji przebiega bardzo dobrze. Tym trudniejsza jest dla mnie decyzja o rezygnacji z występu w Australian Open. Niestety zbyt mało czasu zostało, abym mogła się w pełni przygotować. Jednak nie zatrzymuję się i pracuję dalej. Chcę być w pełni gotową do rywalizacji w marcu – napisała w mediach społecznościowych Bertens.

Podczas Australian Open 2020 Kiki Bertens dotarła do 1/8 finału i tym samym osiągnęła swój trzeci najlepszy wynik w rywalizacji singlowej podczas turniejów Wielkiego Szlema. Równie dobre rezultaty odnosiła dwukrotnie na kortach Rolanda Garrosa. Z kolei najlepszy wynik w Wielkim Szlemie w wykonaniu Bertens to ćwierćfinał Wimbledonu przed trzema laty i półfinał Roland Garros 2016.

Miejsce sklasyfikowanej obecnie na dziewiątym miejscu zawodniczki w drabince turnieju głównego zajmie Hiszpanka Aliona Bolsova.