Australian Open: Bryanowie najlepsi w historii!

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: własne/australianopen.org, foto: AFP

Bob i Mike Bryanowie zdobyli 13. tytuł wielkoszlemowy. Tym samym zostali najbardziej utytułowanymi deblistami w historii.

To naprawdę znakomite uczucie. Bycie częścią historii jest czymś wyjątkowym. Nie myśleliśmy o tym za dużo przed meczem, ale teraz, gdy już pobiliśmy ten rekord, daje nam to dużą frajdę. Będzie świetnie spojrzeć za kilka lat na naszą karierę i stwierdzić, że mamy najwięcej wielkoszlemowych tytułów w karierze – powiedział Mike Bryan.

Amerykanie pokonali w finale Australian Open sensacyjnych finalistów Robina Haase i Igora Sijslinga. Spotkanie trwało raptem 53 minuty. Bryanowie wygrali pewnie 6:3, 6:4. Świetnie serwowali. Szczególnie po drugim podaniu wygrali dużo więcej punktów niż ich rywale. Nie popełnili też żadnego niewymuszonego błędu!

Bryanowie wygrali w Melbourne po raz szósty. To zdecydowanie najlepszy wielkoszlemowy turniej dla nich. Od 2004 roku tylko raz zdarzył się, że nie zagrali w finale (ćwierćfinał 2008). Od 2009 zaś triumfowali trzykrotnie z rzędu, rok temu przegrali, ale w tym znów okazali się najlepsi.

Wyluzowani bracia Bryanowie w samochodzie KIA:


Wyniki

Finał debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – R. Haase, I. Sijsling (Holandia) 6:3, 6:4 

Bella Cup