Australian Open. Chwalińska nie zadebiutuje w drabince głównej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maja Chwalińska po raz drugi w karierze próbowała swoich sił w kwalifikacjach turnieju wielkoszlemowego. Niestety tak jak i przed rokiem, tak i teraz eliminacje Australian Open zakończyła już po pierwszym meczu. W Dubaju lepsza okazała się Chinka Yue Yuan.

Mająca 19 lat Maja Chwalińska debiutowała w kwalifikacjach wielkoszlemowej imprezy już przed rokiem. Wtedy jednak z kortami w Melbourne pożegnała się już po pierwszym meczu. Pewnie tamto spotkanie wygrała Izabella Szinikowa z Bułgarii.

Niestety podobnie stało się w tym roku. Notowana na 222. miejscu w rankingu WTA Polka podejmowała plasowaną osiem pozycji niżej i o trzy lata starszą Chinkę Yue Yuan. W pierwszym secie walka była wyrównana. Długie, rozgrywane na przewagi gemy, solidne statystyki serwisowe po obydwu stronach. Niestety kluczowe okazało się chyba doświadczenie Chinki, które pozwoliło jej na pewniejszą grę w końcówce partii. Po przełamaniu na 4:3 reprezentantka Państwa Środka nie pozwoliła już sobie wyrwać przewagi, mimo że Polka miała trzy break-pointy. Chwalińska nie poddawała się bez walki broniąc też czterech piłek setowych, jednak niestety ostatecznie Yuan dopięła swego.

W drugim secie wyrównana rywalizacja trwała już tylko jeden gem. Po nim Chinka bardzo szybko coraz bardziej zaznaczała swoją przewagę. Po niedługim czasie prowadziła już 5:1. Ostatecznie zwyciężyła 6:2 wykorzystując drugą piłkę meczową. Jej kolejną rywalką będzie Kanadyjka Eugenie Bouchard.