Australian Open. Czwartek z Igą Świątek, naszymi deblistami i Nadalem

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Już około 2.30 na korcie w Melbourne Park zamelduje się Iga Świątek. Troszkę później spotkania pierwszej rundy debla rozegrają Łukasz Kubot w parze z Macelo Melo oraz Hubert Hurkacz z Vaskiem Pospisilem. Na głównych arenach będziemy oglądać m.in. Nadala, Zvereva, Miedwiediewa oraz Pliszkovą, Halep i Bencic.

Szykuje się druga z rzędu nieprzespana noc polskich fanów. Już około 2.30 Iga Świątek zagra mecz drugiej rundy. Jej rywalką będzie Carla Suarez Navarro. Spotkanie Polki będzie drugim na korcie numer 14. Poprzedzi je mecz gry deblowej pań. A po naszej ostatniej singlowej nadziei, grę deblową zaczyna Hubert Hurkacz. Wrocławianin w zestawieniu z Vaskiem Pospisilem zagrają z Murray’em i Skupskim.

Prawdopodobnie w podobnym czasie co Hurkacza możemy także spodziewać się premierowego spotkania Łukasza Kubota w deblu. Nasz najlepszy deblista w parze z Marcelo Melo zmierzy się z Duranem i Schwartzmanem. Ten mecz odbędzie się jako trzeci na korcie 12.

Na Rod Laver Arena w sesji dziennej zaprezentuje się Muguruza, Pliszkova oraz Zverev. Po godzinie 9 polskiego czasu obejrzymy w akcji Simone Halep w meczu z Harriet Dart oraz Rafe Nadala w pojedynku z Federico Delbonisem.

Margaret Court Arena będzie przeznaczona kolejno dla Bencic, Miedwediewa, Kerber, Wawrinki oraz Switoliny.  Na pozostałych kortach ciekawie zapowiada się spotkanie Gaela Monfilsa z Ivo Karloviciem oraz Nicka Kyrgiosa z Gillesem Simonem.

Jeśli pogoda pozwoli organizatorom to na czwartek zaplanowano dokończenie drugiej rundy singla kobiet i mężczyzn oraz pierwszej fazy gry podwójnej.