Australian Open: dzień drugi

Zapraszamy na relację tekstową z drugiego dnia Australian Open. Głównym punktem naszej relacji będzie mecz Jamie Hampton z Urszulą Radwańską.

STRONA ODŚWIEŻA SIĘ SAMA!

Zakończone mecze turnieju kobiet.
Zakończone mecze turnieju mężczyzn.

Tym niezbyt optymistycznym akcentem kończymy dzisiejszą relację live z Melbourne Park. Mecze toczą się w tej chwili jeszcze na pięciu kortach. Po ich zakończeniu opublikujemy oczywiście podsumowania z rywalizacji mężczyzn i kobiet.

Podobnie jak wczoraj, tak i dzisiaj przez cały dzień pojawiać się będą na stronie materiały z Australian Open. Zapraszamy więc do częstego zaglądania na Tenisklub.pl, a śledzić możecie nas również na Facebooku oraz Twitterze.

O 1 w nocy zapraszamy natomiast na relację live z meczu Agnieszki Radwańskiej, a od godziny 5 tradycyjnie sprawozdanie ze wszystkich bieżących wydarzeń z Melbourne Park. Jeszcze przed godziną 5 pojawi się relacja z meczu Jerzego Janowicza oraz deblowej rywalizacji Alicji Rosolskiej. Bądźcie z nami!

4:6 Hampton nie pozostawiała złudzeń Radwańskiej, błyskawicznie wygrywając cztery kolejne punkty. Mecz trwał godzinę i 17 minut.
4:5
Niesamowite emocje i kapitalna walka Radwańskiej!! Przy stanie 15-40 krakowianka obroniła meczbola asem, drugiego efektwonym bekhedem po linii. Hampton doprowadziła do trzeciej okazji, ale pomyliła się przy tej piłce z forhendu. Przy czwartej piłce meczowej jeszcze jeden niewymuszony błąd Amerykanki. Był i piąty meczbole, w którym Radwańska popisała się fantastyczną defensywą, zmuszając rywalkę do zepsutego smecza. Ula wygrała też dwie kolejne piłki i walka trwa!
3:5
Wciąż jeden break dzieli obie tenisistki. Ula wygrała pierwszą piłkę w tym gemie, ale cztery kolejne piłki dla Amerykanki.

Statystyki meczu Polki z Amerykanką (stan przy wyniku 4:3 dla Hampton w trzecim secie):
""

3:4 Bardzo dobry gem w wykonaniu Uli, błyskawicznie wygrany "na słucho". Oby to był dobry zwiastun!
2:4
Sporo walki na korcie, ale kolejny gem ląduje na konto Hampton, która gra w tym meczu zdecydowanie bardziej agresywnie od Polki. Hampton wygrywa gema na przewagi, kończąc go smeczem.
2:3
Ula wygrywającym podanie kończy gema, wygranego do 30. Wszystko w tym meczu jest jeszcze otwarte!
1:3
Tymczasem Hampton błyskawicznie wygrywa własne podanie, bez straconego punktu.

Jarkko Nieminen obronił meczbola i wygrał w piątym secie z Tommy Haasem 8:6!

1:2 Ula po siedmiu kolejno przegranych gemach, nareszcie przełamuje złą passę. Krakowianka wygrywa gema do 15 i liczymy, że pójdzie za ciosem!
0:2
Nieco lepsza gra Uli w drugim secie, ale niestety na wynik to się nie przekłada. Hampton od 0-30 wygrała cztery kolejne punkty.
0:1
Bardzo zacięty, emocjonujący. Gem Polka prowadziła przy włanym podaniu 40-15, Amerykanka szczęśliwie wyszła z opresji (raz piłka ześlizgnęła się po taśmie na stronę Uli, a przy kolejnym minimalny auto Radwańskiej). W grze na przewagi Ula obroniła dwa break pointy, potem sama nie wykorzystała przewagi. Hampton doprowadziła do trzeciej okazji na przełamanie, przy której Polka odnotowała niewymuszony błąd z bekhendu. Wielka szkoda tego gema…

To był niestety słaby set ze strony Urszuli Radwańskiej, której wyraźnie brakuje pomysłu na pokonanie Amerykanki. Krakowianka przystąpiła do meczu licząc na błędy rywalki, ale tych jest niewiele. Od stanu 2:2 Hampton zapisała na swoje konto cztery kolejne gemy. Liczymy na zmianę obrazu spotkania w drugim secie.

2:6 Hamtpon wygrywa swoje podanie "na słucho" i całego seta po równo pół godzinie rywalizacji.

Ula Radwańska w trakcie meczu z Jamie Hampton:
""

2:5 Ucieka ten pierwszy set. Hampton zdobywa kolejnego breaka, a Ula jakby przygaszona. Gem wygrany przez Amerykankę do 30.
2:4
Niestety Radwańska nie gra na razie dobrych zawodów. Coraz więcej błędów, a winnerów wciąż jak na lekarstwo (w tym gemie jeden). Hamtpon wygrywa gema do 30, kończąc go bardzo dobrym skrótem.
2:3
Drugi break wpada na konto Amerykanki. Od stanu po 30 Hampton zagrała dwa bardzo dobre returny. W grze Uli Radwańkiej wciąż brakuje "zęba". Czekamy na nieco więcej winnerów Polki.
2:2
Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek. Hampton wygrywa gema do 30.
2:1
Dwa pierwsze punkty wygrane przez Amerykankę, trzy kolejne przez Radwańską (w tym dwa wygrywającym pierwsyzm podanie). Hampton doprowadziła do równowagi, jednak dwie ostatnie piłki w tym gemie należały do Polki. Na koniec ofensywna akcja ze strony Uli, zakończona pewnym wolejem. Brawo!
1:1
Strata przełamania odrobiona. Polka na razie gra wciąż dosyć bezpiecznie, ale tym razem to się opłaciło. Gem wygrany przez krakowiankę do 30.
0:1
Niestety zaczynamy mecz od przełamanie na konto Hampton. Ula na razie trochę zbyt asekuracyjnie. W tym gemie doczekała się dwóch błędów Hampton, ale sama nie wygrała żadnego punktu.

9:43 Ula zaczyna mecz serwisem. Powodzenia!
9:42
Tenisistki skończyły rozgrzewkę, a na korcie nr 3 Haas wygrał seta z Nieminenem 6:4 i dojdzie tam do piątej partii.
9:37
Polka i Amerykanka już się rozgrzewają. Zapowiedź tego meczu możecie przeczytać tutaj.

PROSIMY O JEDNORAZOWE ODŚWIEŻENIE STRONY, ABY MÓC PRZEŁĄCZYĆ SIĘ NA MECZ URSZULI RADWAŃSKIEJ Z JAMIE HAMPTON 🙂

9:22 Richard Gasquet wygrał z Albertem Montanesem 7:5, 6:2, 6:1. Oznacza to, że za chwilę na kort numer dwa wyjdą Ula Radwańska i Jamie Hampton. My oczywiście skoncetrujemy się na meczu Polki, a cały czas na bieżąco będziecie mogli śledzić zakończone wyniki dzisiejszego dnia Australian Open (linki powyżej). WRACAMY DO WAS ZA 10 MINUT!
9:18
Nieminen odrobił stratę breaka w czwartym secie.
9:16
Miejsce w drugiej rundzie turnieju zapewnili sobie Gilles Simon (nr 14) i Ivan Dodig.
9:12
Haas prowadzi z Nieminenem 3:0 w czwartym secie, a Gasquet z Montanesem 3:0 w trzeciej partii (dwie pierwsze wygrał Francuz). Jeżeli więcj w pojedynku Francuza i Hiszpana nie natąpi jakiś zaskakujący zwrot to za ok. 30-40 minut na korcie numer 2 powinny pojawić się Urszula Radwańska i Jamie Hampton.
9:08
Haas zaczął czwartego seta od wygrania dwóch pierwszych gemów. Piąta partia coraz bardziej prawdopodobna.

Statystyki nocnego spotkania Caroline Wozniacki z Sabine Lisicki. Zwróćcie uwagę na bilans wygrywających piłek (winnerów) i niewymuszonych błędów (unforced errors) u obu tenisistek…

""

9:02 Richard Gasquet wygrał drugiego seta z Albertem Montanesem 6:2. Do meczu Uli Radwańskiej coraz bliżej.
8:58
Jarkko Nieminen wykorzystał pierwszego setbola w trzeciej partii, wygrywając ją 6:3. Fina prowadzi z Tommy Haasem 2-1.
8:55
Jesse Levine wygrał z Tommym Robredo  7:6(5), 6:7(2), 6:4, 6:4.
8:49
Zbliżamy się do rozpoczęcia sesji wieczornej na korcie centralnym i pojedynku Bernarda Tomicia z Leonardo Mayerem. Obecnie na termometrze w Melbourne 27 stoponii Celsjusza.
8:47
Na Margaret Court Arena Marin Cilić wygrał z reprzentantem gospodarzy Marinko Matoseviciem 6:4, 7:5, 6:2.
8:43
Richard Gasquet ma już na koncie siedem wygranych gemów z rzędu w pojedynku z Albertem Montanesem. Francuz w drugim secie prowadzi 3:0.
8:38
Nieminen wywalczył breaka w trzecim secie pojedynku z Haasem i prowadzi 3:1.
8:33
Albert Montanes prowadził z Richardem Gasquetem 5:3, żeby przegrać cztery kolejne gemy. Przypomnijmy, że po tym spotkaniu dojdzie do konfrontacji Urszuli Radwańskiej z Jamie Hampton.
8:31
Swoją kolejną rywalkę poznała Wiktoria Azarenka. Liderka rankingu zagra z Eleni Daniilidou. Doświadczona Greczynka wygrała z Karoliną Pliskovą 7:5, 5:7, 6:4.
8:25
Kristina Mladenovic wygrała z Timeą Babos 6:3, 4:6, 11:9. Ten mecz trwał dwie godziny i 54 minuty.
8:22
Tommy Haas od stanu 1:4 wygrał pięć kolejnych gemów i tym samym drugiego seta pojedunku z Jarkko Nieminenem.
8:20
19-letnia Garbine Muguruza wygrała z Magdaleną Rybarikovą 4:6, 6:1, 14:12. Mecz trwał 3 godziny i 20 minut!
8:18
Fatalny błąd Nieminena przy break pointcie. Zwrot sytuacji na korcie. Fin prowadził 4:1, a za chwilę to Haas będzie serwował na wygranie seta przy 5:4.
8:13
 W meczu Babos z Mladenovic po 8 w trzecim secie, zaś na korcie numer 13 Muguruza prowadzi z Rybarikovą 13:12 w decyującej partii!
8:10
Haas wykorzystał słabszy moment w grze Nieminena i odrobił stratę breaka.
8:09
 Co ciekawe spotkanie Del Potro z Mannarino było ostatnim dziś zaplanowanym na Hisense Arena. Większość spotkań tam zaplanowanych potoczyła się bardzo szybko. Ciekawe czy organizatorzy zdecydują się na jakąś zmianę planu gier, gdyż na innych obiektach mecze się ciągną i ciągną.
8:06
Juan Martin Del Potro rozbił Adriana Mannarino 6:1, 6:2, 6:2!
8:05
 Niezwykle zacięty pojedynek na korcie numer 22. Kristina Mladenovic prowadzi w trzecim secie z Timeą Babos 8:7.
7:54
Haas prowadził przy własnym podaniu 40-0 i miał "stuprocentową" piłkę na gema, a jednak stracił swoje podanie! Fantastyczna dyspozycja Fina w ostatnich minutach.
7:44
Nieminwn wygrał pierwszego seta z Hassem po tie breaku 7-3; wcześniej Niemiec nie wykorzystał setbola.
7:42
Del Potro gładko wygrał drugiego seta z Mannarino (6:2).
7:39
Jest już plan gier na środę. Rywalizację na Rod Laver Arena otworzy mecz Agnieszki Radwańskiej z Iriną Camelią Begu! O 1 w nocy zagra również Jerzy Janowicz, którego rywalem będzie Somdev Devvarman. Pojedynek ten rozegrany zostanie na korcie numer 8. Mecze deblowe zagrają w środę Łukasz Kubot (w parze z Jeremy Chardym) i Alicja Rosolska (z Tamarine Tanasugarn).
7:32
James Duckworth pokonał Benjamina Mitchelal (Australia, WC) 6:4, 7:6(8), 4:6, 5:7, 8:6. Teraz na kort numer 2 wyjdą Richard Gasquet i Albert Montanes, a następnie Urszula Radwańska i Jamie Hampton.
7:30
Nieszczęśliwą sytuację Amerykanki możecie zobaczyć klikając tutaj.
7:28
Grałam w tak wielu turniejach z kontuzjami i byłam w stanie całkiem nieźle sobie poradzić – odniosła się do dzisiejszy problemów z kostką Serena Williams. – Dla mnie jest to więc kolejna niezwykła historia, którą pewnego dnia będę opowiadała wnukom.
7:25
Mamy niespodziewaną informację, niezwiązaną bezpośrednio z Australian Open. Ze względu na problemy zdrowotne z funkcji szefa ATP ustąpił Brad Drewett.
7:17
W piątym secie pojedynku Mitchella z Duckworthem 5:5. Oj, Ula jeszcze trochę poczeka na swój mecz.
7:15 Marin Cilić wygrał pierwszego seta z Marinko Matoseviciem 6:4.
7:12
Na Hisense Arena Juan Martin Del Potro rozbił w pierwszym secie Adriana Mannarino 6:1.
7:10 Wracamy do Was po przerwie śniadaniowej 🙂
 Prosimy o jednorazowe "ręczne" odświeżenie strony, gdyż zmieniliśmy nasz główny punkt zainteresowania. Na korcie numer 3 bardzo obiecująco zaczął się mecz Tommiego Haasa z Jarko Nieminenem. Szykuje się wiele efektownego tenisa.

6:35 Teraz czas na króką przerwę w naszej relacji live. Wracamy do Was za ok. 30 minut!

6:33 Gorąco dopingowana Laura Robson gładko wygrała z Melanie Oudin 6:2, 6:3. W drugiej rundzie młoda Brytyjka zagra z Petrą Kvitovą i na pewno nie będzie bez szans w tej konfrontacji.
6:29
Kolejny mecz na korcie centralnym rozpocznie się dopiero za dwie i pół godziny. Faworyt gospodarzy Bernard Tomic zagra z Leonardem Mayerem.
6:26
Na Hisense Arena zakończył się mecz dwójki Francuzów. Tsonga wygrał z Llodrą 6:4, 7:5, 6:2. Można było chyba nieco więcej oczekiwać po tym spotkaniu.
6:24
Roger Federer rozbił Benoit Paire 6:2, 6:4, 6:1. Mecz trwał godzinę i 23 minuty.
6:21
Mitchell wygrał seta z Duckworthem 7:5. W australijskim spotkaniu na korcie numer 2 niezbędny będzie piąty set. Po nim odbędzie się spotkanie Gasqueta z Montanesem i dopiero po tym meczu na kort wyjdą Ula Radwańska i Jamie Hamtpon. Sporo więc jeszcze czasu do meczu naszej tenisistki.

Wielkiej mobilizacji w boksie Federera dziś nie ma:
""

6:12 I jest drugie przełamanie nak korzyść Szwajcara. Breaka w meczu z Llodrą zdobył Tsonga, więc wiele wskazuje, że również mecz dwójki Francuzów nie potrwa zbyt długo.
6:09
Federer prowadzi z Paire 2:0 w trzecim secie, a kolejny break wisi w powietrzu.
6:08
 Sloane Stephens rozbiła Simonę Halep 6:1, 6:1. Amerykanka może być groźna dla faworytek
6:04
Federer na razie bez większego błysku, ale też Paire nie wywiera na Szwajcarze wielkiej presji. Były lider rankingu wygrał drugiego seta 6:4.
6:02
Annika Beck pokonała rozstawiona z numerem 28 Jarosławę Szwedową 6:2, 7:6(7), 6:3.
6:00
W pojedynku dwóch niezwykle obiecujących tenisistek Laura Robson wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim secie jest po 1.
5:59
Tsonga wygrał drugiego seta z Llodrą 7:5. W końcówce tej partii poziom wyraźnie spadł, sporo prostych błędów z obu stron.
5:54
Llodra wyciągnął ze stanu 0-40, by następnie przegrać dwie kolejne piłki. Za chwilę Tsonga będzie serwował na wygranie drugiego eta.
5:45
 Philipp Kohlschreiber pewnie wygrał z Stevem Darcisem 6:2, 6:3, 6:4.
5:44
Federer prowadzi z Paire 3:2 (z przewagą breaka). Na razie mecz bez większej historii, Szwajcar sprawia dobre wrażenie.
5:37
My zaglądać będziemy dziś często na kort numer 2. Jamesem Duckworth prowadzi z Benjamin Mitchellem 2-1 w setach.
5:35
Na Hisense Arena wyrównany i stojący na dobrym poziomie mecze dwójki Francuzów. Na razie 3:3 w drugim secie.
5:32
W drugiej rundzie turnieju mężczyzn meldują się Go Soeda i Alejandro Falla.
5:28
Roger Federer pewnie wygrał pierwszego seta z Benoit Paire 6:2.

Serena Williams wygrała z Ediną Gallovits-Hall 6:0, 6:0, jednak przeżyła dziś swój dramat na korcie. Amerykanka przewróciła się w tym meczu i podkręciła kostkę. Miało to miejsce w piątym gemie spotkania, więc nie wpłynęło na końcowy wynik, ale jeszcze niewiadomo czy jakoś wpłynie to na dalszą grę  Amerykanki w Melbourne.
""

5:20 Dla nas najważniejszym wydarzeniem dnia będzie pojedynek Urszuli Radwańskiej z Jamie Hampton. Do meczu krakowianki sporo nam jeszcze brakuje. Polka i Amerykanką rozegrają ostatni mecz dnia na korcie numer 2. Obecnie trwa tam zacięty pojedynek dwójki Australijczyków – Duckwortha i Mitchell, w którym jest po jedne w setach. Następnie odbędzie się tam pojedynek Richarda Gasqueta z Albertem Montanesem i dopiero po tej parzy zagra Ula Radwańska.
5:17
Lucie Safarova wygrała z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni 7:6(4), 6:4.
5:15
Na korcie centralnym swój pierszy mecz rozgrywa Roger Federer. Szwajcar szybko przełamał podanie Benoit Paire i prowadzi obecnie 3:2.
5:14
Na Hisense Arena Jo-Wilfried Tsonga wygrał piewrszego seta z Michaelem Llodrą 6:4.
5:07
Przed momentem zakończyło się spotkanie Petry Kvitovej z Francescą Schiavone. Leworęczna Czeszka wygrała 6:4, 4:6, 6:2. Mecz trwał dwie godziny i jedną minutę.
5:04
 Wśród panów jak na razie bez większych niespodzianek. Pewnie swój mecz wygrał Andy Murray. Wysoką porażkę odnotował jedynie rozstawiony z numerem 29 Thomaz Bellucci. Rezultaty męskich spotkań można sprawdzać tutaj.
4:59
Zgodnie z przewidywaniami dzisiejsze mecze kobiet dostarczają znacznie więcej emocji niż wczorajsze. W szlagierowym spotkaniu I rundy Caroline Wozniacki wygrała z Sabine Lisicki 2:6, 6:3, 6:3. Mamy też pierwszą dużą niespodziankę. Z turniejem pożegnała się rozstawiona z numerem siedem Sara Errani, która uległa Carlii Suarez Navarro 4:6, 4:6. Dokliwą porażkę odnontowała również Nadia Pietrowa (nr 12), ulegając 42-letniej Kimiko Date-Krumm 2:6, 0:6! Bez straty gema swój mecz zakończyła Serena Williams, zaś broniąca tytułu Wiktoria Azarenka pokonała Monicę Niculescu 6:1, 6:4. Końcowe wyniki kobiet można sprawdzać tutaj.