Australian Open. Dźoković wykonał kolejny krok i jest w ćwierćfinale

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com /własne, foto: AFP

Novak Dźoković odniósł pewne zwycięstwo nad Diego Schwartzmanem, pokonując Argrntyńczyka w trzech setach. Serb zagra z 11. ćwierćfinale z Melbourne, a jego rywalem będzie Milos Raonic. Kanadyjczyk nie dał szans Marinowi Cziliciowi.

Novak Dźoković wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu. Tym razem Serb okazał się lepszy od Diego Schwartzmana, z którym jeszcze nigdy nie przegrał. Na początku meczu tenisiści grali ostrożnie i starali się „wybadać” sytuację. Do stanu 4:3 dla „Nole” każdy z nich utrzymywał podanie, jednak w ósmym gemie, to faworyt spotkania przejął kontrolę, wykorzystał jedynego breaka w secie, a następnie dokończył dzieła przy własnym serwisie.

Belgradczyk rozpoczął drugą partię od dwóch przełamań rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0. Dźoković starał się rozganiać Schwartzmana, posyłał krosowe backhandy, a następnie kończył akcję forehandem. Iskierka nadziei dla Argentyńczyka pojawiła się w czwartym gemie, kiedy częściowo odrobił straty. Na więcej nie pozwolił jednak Serb i pewnie zmierzał do zakończenia seta.

Były lider rankingu ponownie imponował returnem i serwisem, choć ten przynosił nieco mniej korzyści niż w poprzednim meczu. „Nole” kontynuował wywieranie presji na rywalu i w piątym gemie przyniosło to zamierzony efekt. Tego prowadzenia nie oddał już do końca pojedynku i po dwóch godzinach i 6 minutach zameldował się w 11. ćwierćfinale w Melbourne.

O półfinał Dźoković powalczy z Milosem Raonicem. Kanadyjczyk wraca do dawnej formy po kłopotach zdrowotnych i pierwszy raz od trzech lat dotarł do tego etapu turnieju w Melbourne. W niedzielę nie miał problemów z pokonaniem Marina Czilicia. W każdym secie przełamał Chorwata po razie, sam natomiast nie oddał żadnego gema serwisowego rywalowi.

W bezpośrednich starciach Dźoković prowadzi z Raonicem 9-0.


Wyniki

Czwarta runda singla:

Novak Dźoković (Serbia, 2) – Diego Schwartzman (Argentyna, 14) 6:3, 6:4, 6:4

Milos Raonic (Kanada, 32) – Marin Czilić (Chorwacja) 6:4, 6:3, 7:5