Australian Open. Faworyci zgodnie z planem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Daniił Miedwiediew, Dominic Thiem i Alexander Zverev awansowali do trzeciej rundy turnieju. Najwięcej problemów miał Austriak, który potrzebował pięciu setów, by pokonać Alexa Bolta.

Daniił Miedwiediew w pierwszej rundzie stracił seta z Francesem Tiafoe. Tym razem Rosjanin poradził sobie znacznie szybciej i bez komplikacji. Jego rywal, Pedro Martinez tylko w partii otwarcia stawił zacięty opór i nawet odrobił stratę przełamania. Jednak kolejne dwa sety to całkowita dominacja finalisty US Open 2019 i w efekcie pewny awans do trzeciej rundy. Zmierzy się tam z Alexeiem Popyrinem.

Bez straty seta zwyciężył także Alexander Zverev, choć bez nerwowej końcówki się nie obyło. Jegor Gierasimow zmusił rywala do wysiłku w każdym z setów, prezentując solidną grę. W trzecim secie Niemiec prowadził już 5:2, a przy 5:3 serwował, by zakończyć spotkanie. Wtedy jednak pojawiło się rozprężenie i pierwszy raz w meczu oddał serwis. Potem jednak koncentracja wróciła i hamburczyk dokończył dzieła. W walce o czwartą rundę jego rywalem będzie lepszy z pary Nikołoz Basilaszwili – Fernando Verdasco.

Znacznie więcej problemów miał Dominic Thiem. Nic ich nie zapowiadało po tym, jak Austriak wyszedł na prowadzenie 6:2, 5:3 w 55 minut. Od tego momentu jednak Alex Bolt zaczął sobie radzić znacznie lepiej, a w grze Thiema mnożyły się błędy. W efekcie Australijczyk zapisał na swoje konto kolejne dwie partie i to on był bliżej zwycięstwa. Tenisista z Wiener Neustad nie wykorzystał w trzecim secie żadnego z siedmiu break pointów.

Thiem wyciągnął jednak wnioski i już w czwartym secie dwukrotnie przełamał reprezentanta gospodarzy, oddając mu zaledwie gema. Wyglądało na to, że finalista Roland Garros 2018 i 2019 odzyskał dobrą dyspozycję z początku meczu i potwierdził to też w decydującym secie. W trzeciej rundzie Thiem powalczy z Taylorem Fritzem albo Kevinem Andersonem.

Z kolei Ernests Gulbis, po wyeliminowaniu Felixa Auger-Aliassime’a, nie zwalnia tempa. Łotysz pokonał w czwartek Aljaża Bedene w trzech setach i pierwszy raz w karierze zagra w tym etapie turnieju w Melbourne.

Daniił Miediediew (Rosja, 4) – Pedro Martinez (Hiszpania, Q) 7:5, 6:1, 6:3

Dominic Thiem (Austria, 5) – Alex Bolt (Australia, WC) 6:2, 5:7, 6:7 (5), 6:1, 6:2

Alexander Zverev (Niemcy, 7) – Jegor Gierasimow (Białoruś) 7:6 (5), 6:4, 7:5

Ernests Gulbis (Łotwa, Q) – Aljaz Bedene (Słowenia) 7:5, 6:3, 6:2

Alexei Popyrin (Australia) – Jaume Munar (Hiszpania) 6:2, 7:6 (5), 6:2