Australian Open. Finalista sprzed dwóch lat zrezygnował z występu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Dominic Thiem odłożył powrót do rywalizacji o kolejne kilka tygodni. Austriak wyleczył już kontuzję nadgarstka i wrócił do intensywnych treningów, ale do rozgrywek powróci dopiero pod koniec stycznia w Argentynie. 

Austriak to finalista Australian Open z 2020 roku. Miniony sezon nie był dla niego łaskawy. Ostatni mecz rozegrał pod koniec czerwca na Majorce. W sierpniu ogłosił, że kontuzja nadgarstka, którą doświadczył w Hiszpanii, jest na tyle poważna, że zmuszony jest wycofać się z US Open i zrezygnować ze startów do końca sezonu. Początkowo 28-latek planował powrócić do rozgrywek podczas pokazowego wydarzenia Mubadala World Tennis Championship w Abu Zabi. Nie wystąpił jednak w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, następnie wycofał się z ATP Cup i turnieju rangi ATP 250 w Sydney, wciąż z nadzieją na występ w Australian Open. Dzisiaj poinformował jednak, że przez przeziębienie, które uniemożliwiło mu treningi przez kilka dni, odkłada powrót do rywalizacji o kolejne tygodnie.

– Jak wiecie, wróciłem do Austrii, aby dojść do siebie po treningach w Dubaju i drobnej przeszkodzie, którą napotkałem podczas przygotowań. Teraz znów czuję się dobrze, mój nadgarstek jest w optymalnej formie i trenuję z bardzo wysoką intensywnością. Po krótkiej przerwie ja i mój sztab wzięliśmy pod uwagę wszystkie kwestie i postanowiliśmy dokonać kilku zmian w kalendarzu: Rozpocznę sezon w Ameryce Południowej na Cordoba Open w Argentynie, pod koniec stycznia. Nie zagram więc w Australian Open w Melbourne – w mieście, które kocham, z którego mam mnóstwo wspaniałych wspomnień z meczów rozgrywanych przed niesamowitą publicznością. Będę tęsknić za australijskimi kibicami, ale wrócę tam w 2023 roku – napisał tenisista.

Austriak poinformował też fanów o najbliższych planach. – W obecnej chwili pozostaję w Austrii jeszcze przez kilka dni, a potem zacznę trenować na odkrytych kortach i przygotowywać się do mojego pierwszego turnieju w sezonie. Korzystając z okazji, życzę Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku pełnego sukcesów i dużo zdrowia – zakończył.

Australian Open rusza 17 stycznia 2022 roku i potrwa do 30 stycznia.