Australian Open. Garin zrezygnował z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.instagram.com, foto: AFP

Cristian Garin nie wystąpi w rozpoczynającym się 8 lutego Australian Open. Chilijczyk zrezygnował z występu ze względu na kontuzje nadgarstka, jakiej się nabawił w wyniku upadku.

Coraz dłuższa robi się lista tenisistów nieobecnych podczas pierwszej w tym sezonie lewy Wielkiego Szlema. Do Rogera Federera, Lucas’a Pouille’a, Jo-Wilfrieda Tsongi, Kyle’a Edmunda i Johna Isnera dołączył jedyny chilijski tenisista w światowej czołówce.

– Ze smutkiem informuję, że tydzień temu doznałem upadku, po którym poczułem silny ból w lewym nadgarstku. Granie w ostatnich dniach było dla mnie bardzo trudne. Ograniczenia touru (w dobie pandemii COVID-19) nie pozwalają mi na podróżowanie z fizjoterapeutą, co uniemożliwia mi właściwy powrót do zdrowia. Niestety nie będę mógł zagrać w tym roku w Australii, co jest dla mnie bardzo trudne do zaakceptowania. Mam nadzieję, że wrócę w dobrym stanie i z największą energią podczas zawodów w Ameryce Południowej – poinformował na Instagramie 22. tenisista świata, który podczas turnieju w Melbourne miał być rozstawiony.

Zarówno John Isner, jak i Cristian Garin wycofali się z rywalizacji w Australian Open w czasie trwających kwalifikacji. To znaczy, że ich miejsce zajmą tak zwani „szczęśliwi przegrani” z kwalifikacji – Japończyk Taro Daniel i Boliwijczyk Hugo Dellien.