Australian Open. Gauff i McNally w ćwierćfinale debla – „Zrobiłyśmy to dla Kobe’ego”

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Cori Gauff cały czas ma szansę na tytuł wielkoszlemowy. Wraz z Catherine McNally awansowały do 1/4 finału w grze podwójnej, pokonując duet rozstawiony z „10” Shuko Aoyama / Ena Shibahara. Po zwycięstwie Amerykanki oddały hołd zmarłemu tragicznie Kobe’emu Brayantowi.

Młode Amerykanki przegrały pierwszego seta z Japonkami 4:6. Jednak w drugim i trzecim secie Gauff i McNally zerwały się do walki. W imponującym stylu zapisały kolejne partie na swoje konto 7:5, 6:3.

Tym samym pierwszy raz w karierze awansowały one do ćwierćfinału wielkoszlemowego w grze podwójnej i cały czas mają szansę na premierowy triumf w Wielkim Szlemie.

Kiedy mecz się zakończył 15-latka i 18-latka wykonały specjalną celebrację, która oddawała hołd zmarłemu tragicznie w niedzielę Kobe’emu Brayantowi – Zrobiłyśmy to dla Kobe’ego – podsumowała McNally.

Amerykańskie tenisistki wystąpiły także w butach z napisami upamiętniającymi legendarnego koszykarza – Kiedy usłyszałyśmy tę wiadomość, byłyśmy zrozpaczone. Podziwiałyśmy go. Nawet, jak o tym teraz mówię, to jestem wzruszona. Musiałyśmy coś dla niego zrobić. Wiem, że patrzy na nas z góry – mówiła Coco.

W walce o półfinał Gauff i McNally zmierzą się z rozstawionymi z „2” Kristiną Mladenovic i Timeą Babos.