Australian Open. Halep bliska perfekcji

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę stawkę półfinalistek tegorocznej edycji imprezy w Melbourne uzupełniły Simona Halep i Garbine Muguruza. Rumunka nie dała szans Anett Kontaveit, a podopieczna Conchity Martinez pokonała Anastazję Pawluczenkową.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się 28-latka urodzona w Konstancy i Estonka. Spotkanie trwało zaledwie 53 minuty. Kontaveit wciąż odczuwała trudy batalii z Igą Świątek i nie była w stanie przeciwstawić się świetnie grającej rywalce. Rozpędzona Halep straciła tylko dwa gemy.

Perfekcja nie istnieje, ale jestem bardzo zadowolona z mojego występu dzisiaj – przyznała reprezentantka Rumunii. – Czułam się wspaniale na korcie. Bardzo dobrze się poruszałam i świetnie czułam piłkę. To był fantastyczny mecz.

Simona Halep w półfinale zmierzy się z Garbinie Muguruzą, która również bez straty seta pokonała Anastazję Pawluczenkową. To spotkanie było jednak dużo bardziej wyrównane. W pierwszej partii Rosjanka dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, ale tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego za każdym razem odrabiała stratę. W końcówce seta zdecydowanie więcej zimnej krwi zachowała Hiszpanka. Przy wyniku 5:6 Pawluczenkowa popełniła trzy błędy podwójne i dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Reprezentantka Rosji dobrze rozpoczęła drugą odsłonę pojedynku i już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Muguruza błyskawicznie odrobiła jednak stratę, a w szóstym gemie zdobyła kolejne przełamanie i po 93 minutach gry mogła się cieszyć z pierwszego w karierze awansu do najlepszej czwórki w Australian Open.

W czwartek Garbine Muguruza o finał zagra z Simoną Halep, z którą w bilansie spotkań prowadzi 3:2.

Ona jest bardzo solidną zawodniczką, która prezentuje bardzo równą formę przez te wszystkie lata – powiedziała rodaczka Rafaela Nadala. – To będzie trudny mecz. To będzie półfinał, więc spodziewam się, że ona zaprezentuje swój najlepszy tenis.