Australian Open. Halep rywalką Kontaveit

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Anett Kontaveit, która po dramatycznym boju pokonała Igę Świątek, o półfinał turnieju zagra z Simoną Halep. Miejsce w najlepszej ósemce impreze zapewniła sobie również Garbine Muguruza.

Rumunka w dwóch setach poradziła sobie z Elise Mertens. Podopieczna Darrena Cahilla dobrze zaczęła spotkanie i odskoczyła na 3:1. Reprezentantka Belgii nie zamierzała jednak odpuszczać walki w tej części meczu i zapisała na swoim koncie trzy kolejne gemy. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała jednak faworytka i to ona rozstrzygnęła pierwszą odsłonę pojedynku na swoją korzyść. W drugiej partii scenariusz był podobny. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa wyszła na prowadzenie 3:0 i 4:2. Belgijka zdołała odrobić straty, ale końcówce ponownie górą była turniejowa „czwórka”

W drugim secie miałam w pamięci, że ona już raz odrobiła straty w tym meczu – wyjaśniła Rumunka. – Musiałam być skoncentrowana na każdej piłce, nic nie odpuszczać, bo potrafiła to wykorzystać. Myślę, że wykonałam świetną pracę pod względem mentalnym przy 4:4. To był bardzo długi gem, ale w końcu udało mi się go wygrać, a chwilę później bardzo dobrze zaserwowałam w ostatnim. To był mój najlepszy mecz tutaj jak dotąd.

W ćwierćfinale tegorocznej edycji Australian Open wystąpi również Garbine Muguruza. Hiszpanka odniosła drugie z rzędu zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 i po pokonaniu Eliny Switolony, nie dała również większych szans Kiki Bertens.

Garbinie Muguruza zmierzy się teraz albo z Angelique Kerber albo z Anastazją Pawluczenkową.