Australian Open. Hijikata i Kubler ucieszyli gospodarzy

/ Jakub Karbownik , źródło: www.ausopen.com/własne, foto: AFP

Rinky Hijikata i Jason Kubler pokonali Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w finale gry podwójnej. Tym samym tenisiści, którzy rywalizowali dzięki „dzikiej karcie” sięgnęli po tytuł mistrzowski

Tegoroczny Australian Open polscy kibice mogą uznać za niezwykle udany. Bardzo dobre występy m.in. Magdy Linette, Huberta Hurkacza czy Tomasza Berkieta, a także finał rywalizacji deblowej Jana Zielińskiego to rezultaty, które sprawiły radość niejednemu kibicowi tenisa w Polsce. Ostatecznie nasz deblista i partnerujący mu Hugo Nys nie poszli w ślady Wojciecha Fibaka oraz wspierającego ich w sobotni wieczór na Rod Laver Arenie Łukasza Kubota. Jednak wynik jaki osiągnęli na pewno cieszy.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla reprezentantów gospodarzy, którzy w trzecim gemie przełamali podanie naszego duetu, nie przegrywając nawet punktu przy serwisie Jana Zielińskiego. Wypracowaną przewagę utrzymali do końca tej odsłony, która zakończyli również gemem „na sucho”. W drugiej odsłonie rywalizacja toczyła się gem za gem i losy tej części meczu rozstrzygnął „tie-break”. W trzynastym gemie górą okazali się Australijczycy, którzy tym samym po blisko 90 minutach gry mogli się cieszyć z tytułu mistrzowskiego.

Awans do finału Jana Zielińskiego dał warszawianinowi bardzo duży „zastrzyk” punktowy. Na konto Polaka wpłynie 1200 „oczek” co spowoduje, że od poniedziałku będzie 15. deblistą świata.


Wyniki

Finał gry podwójnej:

R. Hijikata, J. Kubler (Australia, Australia, WC) – J. Zieliński, H. Nys (Polska, Monaco) 6:4, 7:6 (4)