Australian Open. Historyczny awans Linette do 4. rundy!

/ Julia Rzadkowska , źródło: własne, foto: AFP

Komplet Polaków w drugim tygodniu Australian Open! Magda Linette po raz pierwszy zagra w czwartej rundzie turnieju wielkoszlemowego. Polka poradziła sobie z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową w dwóch setach.

To był trzeci mecz między tymi zawodniczkami. Dotychczas obydwie wygrały po jednym meczu. W sobotę spotkanie zaczęło się od gemów pewnie wygrywanych przez serwujące. Jako pierwsza przełamanie zdobyła Aleksandrowa w piątym gemie spotkania, grając agresywnie, lecz nie bezbłędnie. W dalszym biegu meczu częstotliwość błędów Rosjanki wzrosła, co świetnie wykorzystała jej przeciwniczka. Już w kolejnym gemie wyrównała. Dwa gemy później Linette ponownie wywalczyła przełamanie, aby serwować o set. W dobrym stylu zakończyła pierwszą partię na swoją korzyść mając na koncie jedyne 2 niewymuszone błędy.

Drugiego seta Polka zaczęła od przełamania wykorzystując pierwszy break-point. Mając kontrolę nad meczem pewnie wygrywała kolejne gemy, nie dając rywalce wygrać zbyt wielu punktów. Doprowadziła do wyniku 4:0 zanim Jekaterina skutecznie zaczęła stawiać opór dominacji Linette, broniąc piłki meczowej i następnie przełamując poznianankę. Wtedy mecz zaczął być bardziej nerwowy zarówno dla kibiców, jak i dla zawodniczek.

Przy stanie 5:3 Magda stanęła przed kolejną okazją przełamania Rosjanki i jednocześnie wygrania meczu, jednak Aleksandorowa ponownie skutecznie się obroniła. Panie grały długiego gema, który został rozstrzygnięty na niekorzyść polskiej tenisistki. Mimo tego wciąż miała przewagę i zaczęła serwować po mecz. Przy trzeciej piłce meczowej finalnie Magda wywalczyła miejsce w czołowej szesnastce tenisistek turnieju, co jest jej życiowym sukcesem. W ćwierćfinale na naszą rodaczkę czeka już Francuzka Carolina Garcia.


Wyniki

III runda singla

Magda Linette (Polska) – Jekaterina Aleksandrowa (19) 6:3, 6:4