Australian Open. Hubert Hurkacz poza turniejem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie zmagania w tegorocznym Australian Open zakończył Hubert Hurkacz. Polak uległ Francuzowi Adrianowi Mannarino 4:6, 2:6, 3:6.

Hubert Hurkacz przystępował do spotkania jako faworyt, lecz od samego początku meczu widoczna była dobra dyspozycja Francuza. Po kilku trudnych gemach serwisowych obu graczy doszło do przełamania na korzyść Mannarino. 33-letni tenisista poszedł za ciosem i wygrał pierwszą partię 6:4.

Drugi set też nie rozpoczął się dobrze dla naszego reprezentanta. Pierwszy gem wymknął się spod kontroli Hurkacza od stanu 40:15. Dało to przewagę Francuzowi już na samym początku tej odsłony. Ponownie doświadczony tenisista nie pozwolił sobie na dekoncentrację. W piątym gemie powiększył przewagę i chwilę później prowadził już 2-0 w setach.

Polski tenisista starał się zmienić coś i grać bardziej ofensywnie, ale jego dzisiejszy rywal nie pozwolił mu na zbyt wiele. W trzeciej partii także bardzo szybko prowadzenie z przewagą przełamania objął Mannarino. Promień nadziei pojawił się, gdy od stanu 1:4 Hubert Hurkacz po raz pierwszy w meczu przełamał podanie Francuza, a następnie potwierdził je wygraniem własnego gema serwisowego. Od tej chwili nasz reprezentant nie wygrał już jednak ani jednego gema.

Dzisiejsza przegrana oznacza koniec turnieju dla Huberta Hurkacza, jako że Polak nie występuje w tym roku w Melbourne w grze podwójnej. Mecze drugiej rundy singla mają wciąż jeszcze przed sobą Iga Świątek, Magda Linette i Kamil Majchrzak. Ich spotkania zostaną rozegrane w czwartek.